foto:archív

Máte možnost nahlédnout do břeclavského rozpočtu

BŘECLAV  – Takzvaný rozklikávací rozpočet má od začátku července nově i Břeclav. Chtělo by se říct: konečně.

Radnice vyslyšela obyvatele, kteří už delší dobu volali po tom, aby byl rozpočet více srozumitelný i pro laiky. Na webových stránkách www.breclav.eu, přímo na hlavní stránce v sekci důležité odkazy, tak všichni zájemci najdou ikonu, díky které se dostanou přímo do rozpočtu města.

„Lidé mají právo vyjadřovat se k návrhu rozpočtu, nahlížet do rozpočtu a hospodaření města, čímž použití veřejných prostředků podléhá kontrole veřejnosti. Rozpočet města, rozbory hospodaření města i zřízených příspěvkových organizací, výkazy i závěrečný účet města vyvěšujeme v souladu se zákony na webu. Aby bylo vše srozumitelnější, rozhodli jsme se pro takzvaný rozklikávací rozpočet,“ sdělil vedoucí ekonomického odboru Ladislav Vašíček.
Jak dodal, lidé mohou sledovat rozpočet a skutečné plnění příjmů a čerpání výdajů podle odvětví, odborů, položek, podle výběru uživatele. „Přehledy zaktualizujeme jednou za měsíc po účetní uzávěrce. Zdrojem dat je program rozpočtu a účetnictví města,“ uvedl.

Rozklikávací rozpočet bude město dále upravovat a rozvíjet v návaznosti na další zaváděné databáze tak, aby se zájemci v budoucnu dostali i k bližším detailům, například smlouvám, objednávkám, veřejným zakázkám aj.

(ewi)(red.upraveno)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …