Martina Ševčíková v oranžovém tričku.

Martina Ševčíková čtvrtá na Czech Badminton Talent

Hustopeče – Talentovaná hráčka badmintonu Martina Ševčíková přivezla o víkendu bramborovou medaili z Czech Badminton Talent 2014. Bronz jí utekl jen o jeden míček.

Závěrečný turnaj podzimní badmintonové sezóny kategorie žáků do 11 let, Czech Badminton Talent 2014, se konal 22. až 23. listopadu v Českém Krumlově. Jihomoravskou badmintonovou oblast na tomto celorepublikovém turnaji reprezentovalo šest hráčů z oddílů z Brna, Jehnic, Jihlavy, Podivína a Hustopečí. Za oddíl Hustopečského badmintonu byla ve výběru Martina Ševčíková.

Tento dvoudenní turnaj začal v sobotu zápasy družstev. Jihomoravské družstvo skončilo po vyrovnaných zápasech na šestém místě, když naši hráči v základní skupině nejdříve porazili výběr Jižních Čech a pak svedli vyrovnaný, napínavý souboj s výběrem Prahy, kde jim chyběl jediný vyhraný set pro postup do finále. Praha nakonec celý turnaj družstev vyhrála.

V neděli následoval turnaj jednotlivců. Hrálo se švýcarským systémem na pět kol. Martina se od prvního kola držela na třetím místě, ve čtvrtém kole ji však porazila budoucí vítězka turnaje, Lucie Metzová z Klimkovic a ani vynikající výkon v posledním zápase ji nevrátil na stupně vítězů. Těsně o jeden míček skončila na čtvrtém místě. I tak je to pro Martinu velký úspěch a motivace do dalších tréninků.
Umístěním na tomto turnaji Martina potvrdila své výsledky z podzimní sezóny, kdy z každého turnaje, kterého se zúčastnila, dovezla medaili nebo pohár. Za poslední dva měsíce vyhrála turnaje v Praze a v Kralupech nad Vltavou, stříbrnou medaili si dovezla z Klimkovic a třetí místa obsadila na turnajích ve starší kategorii do 13 let.

(Text a foto: Radek Ševčík)