Kdo se vydal v sobotu k hustopečské rozhledně, mohl ochutnat mandlovici přímo uprostřed mandloňových sadů. Foto: Jana Langová

Mandloňové sady přilákaly tisíce lidí

HUSTOPEČE  – Tolik lidí ještě mandloňové háje v Hustopečích neviděly. V sobotu je navštívily tisíce turistů. Konal se totiž již třetí ročník Slavností mandloní a vína.

Program byl pro návštěvníky po celý den připravený na Dukelském náměstí, na nádvoří domu U Synků i na Mandloňové stezce. Nádherné jarní počasí vylákalo na vycházku ať už mezi stánky řemeslného jarmarku nebo přímo na rozhlednu do mandloňových sadů tisíce lidí. Jen na procházku k mandloním s výkladem průvodce vyrazily více než tři stovky turistů.Zvláště ti nejmenší však mnohdy ani do mandloňových sadů nedošli – zůstali hned na začátku stezky na ranči Valkýra. Přivezl je tam koňský povoz a na místě si mohly děti nakrmit a pohladit koně, oslíky i lamu, nebo se vydovádět na trampolíně.

Slavnosti mandloní a vína však nabídly bohatý program i tomu, kdo turistice moc neholduje. O zábavu nebyla nouze ani na Dukelském náměstí. Vedle řemeslného jarmarku se tam od rána na pódiu střídalo jedno vystoupení za druhým. Začala country kapela, pokračovaly děti z hustopečských mateřských škol, folklórní soubor Bučník až se slovenské Habovky a na závěr to na náměstí rozjela kapela Parní Lucie.

Pro mlsné jazýčky byla zase připravená kulinářská show, ochutnat ta nejlepší vína z okolí mohli zájemci ve Stálé vinařské expozici a otevřené byly i sklepy ve Vinařské ulici a Na Hradbách. Členové Muzejního spolku Hustopeče potom vnesli jarní atmosféru i do domu U Synků. Připravili si tam výstavu jarních dekorací a aranžmá.

(jal)

 

 

(jal)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …