Kavárnička zahájila provoz divadelním představením. Foto: Lidka Pavlovová

Maminky s dětmi získaly nové útočiště

BŘECLAV  – V pátek slavnostně zahájila provoz nová Kavárnička Filípek, která je určena zejména maminkám či dalším rodinným příslušníkům s malými dětmi.

Bazének s kuličkami, skluzavku, houpačku, herní koberce obsadily v den otevření desítky dětí. Těšily se také na divadelní pohádku o kocourovi v botách.

Kavárna v níž si mohou děti na velkém prostoru pohrát a maminky vypít kávu je projektem Kristýny Jandáskové a její maminky. „Já to mám v hlavě už strašně dlouho, už dříve jsem provozovala hlídání dětí. Bohužel jsme byli ve špatně přístupném druhém patře, takže jsme tuto činnost ukončili. Tento prostor byl nějakou prázdný, tak jsme se toho rozhodli využít,“ popisuje začátky Kristýna Jandásková.

V kavárničce chystají také různé kroužky, tvořivé dílny, bazárky, přednášky, výuku jazyků pro dospělé a výhledové také pro děti, dvakrát do měsíce divadelní představení. „Máme v plánu i večery pro rodiče a také seznamku, protože nic takového v Břeclavi a okolí není,“ rozvedla plány Jandásková. Maminky, které si potřebují například vyřídit něco na úřadech nebo navštívit lékaře, zde také mohou nechat děti na jednorázové hlídání.

Za vstup do kavárny zaplatí maminky 39 korun. „Na Facebooku se některé maminky proti tomuto poplatku bouřily, ale je to v baby kavárnách běžná věc a bez vstupného bychom asi dlouho nevydrželi,“ vysvětlila provozovatelka.
V květnu se mohou návštěvníci kavárny těšit například na canisterapii s Martinou Pařenicovou a jejím čtyřnohým miláčkem Miou, divadelní představení v podání divadla Úsměv – Pohádka Otesánek a O Smolíčkovi nebo na veselé klauny, kteří předvedou balónkové umění. Kavárničku Filípek najdete v ulici Za Bankou.

O nás Lidka Pavlovová

Lidka Pavlovová
tel.: 606 181 839 e-mail: pavlovova@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Každodenní život legionářů v Rusku

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav středa 17.4.2024/ 18:00  Historická přednáška Bc. Petra Holobrádka z cyklu Břeclavsko …