Magdalena Kožená zazpívá písně pro krále

VALTICE – Také v příštím roce zavítá na Břeclavsko prestižní seriál koncertů vážné hudby Concentus Moraviae.

Přestože celý program 20. ročníku zveřejní organizátoři až v průběhu ledna 2015, již od 8. prosince si můžete zakoupit prostřednictvím sítě Ticketportal (www.ticketportal.cz) vstupenky na pět nejvýznamnějších koncertů festivalu Concentus Moraviae 2015, jejichž protagonisté nejsou v rámci festivalu žádnými nováčky, ale naopak vítanými hvězdami.

Festival Concentus Moraviae příští rok chystá spoustu jedinečných koncertů. Ve svém dvacátém ročníku se ohlíží za úspěšnými hudebními projekty dvou uplynulých desetiletí a prostřednictvím narozeninové dramaturgie belgického muzikologa Jelleho Dierickxe se festivalovým posluchačům představí také řada zajímavých evropských hudebníků premiérově. Bližší informace najdete v příloze a na www.concentus-moraviae.cz

Celý cyklus vyvrcholí mimořádným koncertem 25. června v čerstvě zrekonstruovaných jízdárnách valtického zámku, kde se návštěvníci přenesou do doby francouzských králů Ludvíka XIV a Ludvíka XV. Slavná dirigentka a cembalistka Emmanuelle Haim přiveze svůj soubor Le Concert d’Astrée a hlavní hvězdou večera bude Magdalena Kožená, která zazpívá skladby Jeana-Baptista Bésarda, Michela Lamberta, Josepha Chabanceau de la Barre, Gabriela Bataille, Marina Maraise, Jeana-Philippa Rameau, Jeana-Marie Leclaira a Louise-Nicolase Clérambaulta. Vstupenky na tento jedinečný koncert stojí 750, 1.100 a 1.500 Kč.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Koncertní cyklus Henckeovy barokní varhany

VALTICE / Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, nám. Svobody 22. 6. 2024 / 17:00 1. …