Pondělí , 15 Červenec 2024

MADE IN MIKULOV JE OPĚT PŘÍLEŽITOSTÍ PRO NEPROFESIONÁLNÍ UMĚLCE

Mikulov – V mikulovská galerii Efram budou od neděle 22. února k vidění díla uměleckých nadšenců, tvořících ve svém volném čase i mimo své profese. Osmý ročník výstavy Made in Mikulov 2015 bude zahájen v 16 hodin.

Interiér galerie tak rok co rok na měsíc zaplní obrazy, keramika, výšivky, grafiky, koláže, šperky, krajky, textilní výrobky, sošky a další objekty z nejrůznějších materiálů od amatérských umělců.

„Poslední ročníky akce dalece přesáhly hranice našeho regionu, což svědčí o tom, že v současné době nemají tito výtvarníci příliš možností svá díla prezentovat,“ říká galeristka a výtvarnice Sylva Chludilová.

Podmínky účasti zůstávají stejné. Zapojit se podle organizátorky mohou lidé všech věkových kategorií. „Přednostní právo mají sice Mikulovští, ale jako každý rok se budu snažit vyhovět všem, pokud to prostory galerie umožní,“ doplnila Sylva Chludilová. Zájemci budou mít opět příležitost konzultovat výsledky svého snažení s odborným poradcem.

Kdo se chce stát součástí Made in Mikulov 2015, může Sylvu Chludilovou kontaktovat na e-mailu sylva.chludilova@seznam.cz nebo telefonu 723 329 770. Všem neprofesionálům galeristka vzkazuje: „Originálním výtvorům se formální ani obsahové meze nekladou. Díla je však nutné doručit do galerie k instalaci nejpozději do 16. února.“

Výstava Made in Mikulov patří k nejnavštěvovanějším výstavám, které se během roku v galerii Efram pořádají.

js

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …