Lvům se napotřetí podařilo vyhrát na venkovním hřišti

Nováčka z Brna se Lvům podařilo udolat ve třetí třetině.

Do letošního ročníku se přihlásil klub z Brna a to Technika. Ze začátku sezóny měli v Brně problém poskládat tým a tak po skončení týmu z Rosic se pro letošní sezónu tyto dva kluby spojily. Technika neměla dobrý vstup do sezóny, ale v posledních kolech se s ní nečekaně potrápily i kluby z nejvyšších příček tabulky a tak se nevědělo, co od utkání čekat.

Průběh utkání

Do utkání Lvi vstoupili opatrně a čekali, s čím na ně Technika vyrukuje. Hokejisté z Brna ovšem hráli defenzivní hokej, kdy se zatáhli a čekali na příležitostné brejky. Lvi tak museli dobývat brněnskou branku. První branku se podařilo dát v šestnácté minutě, kdy domácího brankáře prostřelil ze strany Patrik RUTKOVSKÝ. Další branka do konce třetiny nepadla, tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Břeclav.

Ve druhé třetině se však hra vyrovnala a dále už to nevypadlo jako dobývání brněnské branky. Naopak ve dvacáté čtvrté minutě se hráčům Techniky podařilo vyrovnat stav utkání brankou Jana GONOSE. Ve druhé třetině se hrál opatrný hokej, při kterém byly vidět občasné šance, se kterými si ale vždy poradili brankáři na obou stranách. To platilo do třicáté deváté minuty, kdy poslal domácí do vedení Roman BEDNÁŘ. Dále se ve druhé třetině skóre neměnilo, tak se šlo do kabin o něco lépe domácím z Brna.

V kabině Lvů však muselo dojít k výrazné promluvě, protože od začátku třetí třetiny se na led vrátilo opět správně nastavené mužstvo. To se hned od začátku projevilo, když ve čtyřicáté druhé minutě vyrovnával Roman PRŮDEK. Hned za čtyřicet pět vteřin vrátil vedení na stranu břeclavských Marek GÖNDÖR. Ve čtyřicáté deváté minutě se o navýšení skóre ve hře 4 na 4 postaral Vojtěch SVOBODA. O gólovou tečku v utkání se v padesáté první minutě postaral Jakub BOLTVAN. Posledních deset minut už si hosté z Břeclavi pohlídali a nepřipustili žádný obrat. Z Brna si tedy vezeme 3 body za výhru 5:2.

Hodnocení trenéra
Ohlas trenéra Lukáše Hökla (HC Lvi Břeclav): Dnešní zápas začali Lvi hodně opatrně a soupeři dávali prostor tvořit hru. Sice byly momenty, kde vytvořili určitou příležitost skórovat, ale pořád je trápí jednoduchost v zakončení. Do kabiny odcházeli za příznivého stavu 1:0. Druhá třetina se Lvům ale vůbec nevydařila. Jejich hra byla pasivní a neaktivní. Soupeř pasivitu náramně využil a do kabiny po druhé třetině šel s náskokem 2:1. O přestávce mezi druhou a třetí třetinou si Lvi v kabině řekli, co jim nevychází a že hru musí zjednodušit a být aktivní a začít se podporovat. Řekli si, že zápas musí do deseti minut otočit, aby soupeře dostali do psychické pasti. Zápas se Lvům podařilo otočit a zaslouženě odváží 3 body. „Kdybych měl vyzdvihnout dnešní oporu týmu, tak je to náš brankář Josef MICHÁLEK, který předváděl až neskutečné zákroky a tým podržel v důležitých momentech. Fanouškům bych chtěl za celý tým poděkovat. I za nepříznivého stavu nás podporovali a hnali nás dopředu. Za věrnost fanoušků se kluci odvděčili pěknými akcemi do prázdné brány a na konci zápasu si mohli zakřičet vítězný pokřik.“

Sestava
HC Lvi Břeclav:

B: 36 Michálek, 89 Dymshakov

O: 88 Papp, 29 Čápek, 5 Rutkovský, 20 Göndör, 18 Dora, 53 Zugar, 4 Chlubna

Ú: 17 Zháňal, 7 Průdek, 10 Gabriška, 15 Lenkovič, 11 Hrbatý, 23 Lokaj, 96 Garčic, 19 Boltvan, 12 Svoboda, 26 Sedláček, 21 Nešpor, 22 Abazaj

Příští zápas odehrají Lvi na domácím ledě a to ve čtvrtek 28.10. proti Blansku.

Utkání startuje v 17:00.

Všichni jsou zváni !

Uzavření sběrného místa a sběrného dvora o Velikonocích

BŘECLAV V sobotu 30. března bude zavřeno sběrné místo na ulici Hájová i sběrný dvůr …