Lvíci již během června sehráli první přátelský zápas

Již v červnu se Lvíci všech mládežnických kategorií dostali v rámci tréninku na led. Některé kategorie přidaly dokonce i zápasy. Hráči 8. a 9. třídy se utkali hned dvakrát s Brnem. Třeťáci vyjeli na turnaj do Zlína.

První ze všech Lvů, kteří poprvé od konce minulé sezóny oblékli břeclavský zápasový dres a v byť přátelském, tak přeci jen regulérním zápase se utkali s jiným týmem, byli hráči ročníku 2008 a 2007. Tedy naši osmáci a deváťáci. Ti se úplně poprvé postavili Kometě Brno, kdy si po delší době připomněli zápasové pocity. Další zápas této kategorie na sebe nenechal dlouho čekat. V pátek 11.6. k večerním hodinám se utkali na hokejových halách za Lužánkami s místním týmem Techniky Brno. Zápas dopadl jednoznačným výsledkem, kdy se Lvi mohli těšit z výhry.

Ohlas po utkání nám poskytl šikovný obránce 8. třídy, Filip Kaňa:

„No tak myslím si, že na to že to byl první přátelský zápas, tak jsme ho neodehráli vůbec špatně. Sice šlo poznat, že někteří kluci stáli po dlouhé době na ledě, ale během zápasu jsme se do toho dostali tak nějak všichni. V bráně nás držel výborný brankář Jakub Hájek, který dostal jen jeden gól a to po chybě hráčů v poli. Šlo ale poznat že to nebyla kompletní Technika, která proti nám normálně hrává. Byli tam totiž i mladší hráči. Myslím si že jsme zaslouženě vyhráli 10:1, ale máme se furt v čem zlepšovat.“ Dodává třináctiletý „plejer“ skromně.

 

Další kdo oblékl zápasový dres, byl výběr třetí třídy. Lvíci zavítali na turnaj do Zlína, kde se utkali s týmy Vsetína, Komety Brno a domácího Zlína. Pod vedením trenérského dua Filip Šenekl a Radim Lenkovič, bojovali malí hokejisté ze všech sil. Výsledkově je však převyšovaly týmy soupeřů.

„Pro některé to byly první zápasy po dlouhé době. Je potřeba pochválit všechny malé hokejisty, kteří tu dnes byli a to jak od nás, tak i od soupeřů. Na dětech byla vidět chuť do hokeje. Našim to do branky soupeřů nepadalo tak, jak by asi chtěli, ale o to v této kategorii tolik nejde a už vůbec ne na turnaji v červnu. Důležité nyní je, aby si zkoušeli věci, které slyší na tréninku a především, že si turnaj užili, připomněli si zápasovou atmosféru a těší se na další. O to jde především.“ Dodává druhý z jmenovaných trenérů.

A že si kluci zápasy užili, nám potvrdil například i golmánek týmu Lvíků, sedmiletý Peťa Dvořák, který si celý den prý užil a hokej ho bavil. Dá se tedy bez pochyb říci, že i tento sobotní výjezd byl úspěšný, protože není přeci potřeba připomínat, že hlavní u této kategorie je, aby se děti hokejem bavily a užívaly si chvíle na bruslích.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …