Mateřské centrum Lvíček Dyjáček připravilo pro děti i oblíbené malování na obličej. Foto: Lidka Pavlovová

Lvíček Dyjáček plní dětská hřiště

BŘECLAV  – Mateřské centrum Lvíček Dyjáček představuje svůj program na dětských hřištích po celé Břeclavi. Na stálé vnitřní prostory zatím čeká.

Nové mateřské centrum založily maminky, které se kvůli názorovým neshodám oddělily od Klubíku, který v Břeclavi už nějakou dobu funguje. Protože je ale práce s dětmi baví a chtějí se nadále setkávat, vznikla nová nezisková organizace, občanské sdružení MC Lvíček Dyjáček. „Lev je ve znaku města i znaku státním, Dyjáček podle naší řeky Dyje,“ popsala vznik názvu předsedkyně občanského sdružení Barbora Čermáková.

Na programu a provozu sdružení se podílí celkem devět maminek, každá má svou funkci a svou náplň práce. V současné době se členky mateřského centra setkávají na hřištích s dalšími maminkami, tatínky a jejich nejmenšími, v průběhu setkání pak prezentují činnosti pohybové i tvořivé. Nechybí zpívání a básničky.
Nové prostory pro mateřské centrum se připravují ve druhém patře Domu školství. „Ze ztíženého přístupu maminek s kočárky strach nemáme. Už byl vybudován bezbariérový přístup a v budově je výtah, takže se k nám všichni pohodlně dostanou,“ popsala Čermáková.

V programu MC Lvíček Dyjáček budou aktivity pro děti různého věku – od nejmenších, které ještě nechodí, přes děti školkového věku až po školáky. „Budeme přihlížet také k zájmu maminek o konkrétní kroužky. Chystáme také víkendové akce jak v centru, tak i výlety ven. Nezapomínáme ani na samotné maminky – tvoření, přednášky, ale přesný program teprve připravujeme. Rádi bychom se zaměřili také na těhotné ženy, hendikepované děti a další,“ popsala plány do blízké budoucnosti Barbora Čermáková.

O nás Lidka Pavlovová

Lidka Pavlovová
tel.: 606 181 839 e-mail: pavlovova@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Do Břeclavi opět míří elita dívčího fotbalu

Stadiony Slovan a Tatran fotbalového klubu FOSFA MSK Břeclav budou o víkendu 22. – 23. …