Lvice zdolaly Opavu i podruhé v prodloužení

Naše břeclavské Lvice v neděli  po tuhém zápase vyhrály v prodloužení nad ženami z Opavy. Souboj to byl se vším všudy a Lvice na domácí ledové ploše ICE BORS Aréně i přes různá zranění nakonec udolaly Opavu v sezoně i po druhé v prodloužení.

HC Lvi Břeclav : HK Opava s.r.o. 6:5 pp ( 2:3, 2:1, 1:1 – 1:0)

Vypjaté utkání o druhé místo nakonec ovládly Lvice. Břeclavské hráčky hned od první minuty na své soupeřky vletěly a téměř dvě minuty své soupeřky nepustily z jejich obranné třetiny. Ovšem hned z prvního protiútoku nepokryly Lvice dorážející hráčku a Opava vedla. Následně Lvice opět přitlačily a dokázali srovnat povedenou střelou E. Vozdecké. Lvice i nadále tlačily a v sedmé minutě šly do vedení, když se také po dorážce prosadila K. Koníčková. I nadále se hrálo ve vysokém tempu. Opava postupně srovnávala krok. V jedenácté minutě se z protiútoku a přečíslení prosadila hostující L. Oheinigh.  Hned po buly a další skrumáži před domácí brankou došlo k nešťastnému  zranění domácí brankářky. Do brankářské výstroje se tak musela převléct domácí H. Zoubková, která zažila v brankářské výstroji vůbec svoji premiéru. Vzhledem k desetiminutové pauze tempo první třetiny poněkud opadlo. Ve 14. minutě se ještě po zmatcích v domácí obraně prosadily hostující hráčky a do kabin si nakonec odnášely jednobrankové vedení.

Na snímku : v zápase s Opavou naše pětibranková Eliška Vozdecká. (*1999)

Od druhé třetiny Lvice zejména zpřesnily obrannou hru, a držely své soupeřky pokud možno v uctivém dohledu od vlastní branky. První se ovšem opět po rychlém kontru prosadily Opavanky a po střele, která se nešťastně vznesla po vyražení nad naši brankářku a zapadla pod horní tyčkou do naší branky. Lvice následně opět zvýšily svůj tlak, a hostující brankářka nakonec dvěma střelám E. Vozdecké neodolala a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu.

I třetí třetina byla stále ve znamení břeclavského tlaku. Jako první se ovšem opět po jednom z mála útočných výpadů radovaly hostující hráčky. Lvice ovšem reagovaly hned během 19 vteřin a svým 4. gólem v zápase se prosadila E. Vozdecká. Tento stav již vydržel až dokonce utkání, i přesto, že Lvice měli k dispozici minutu a dvanáct vteřin přesilovou hru 5 na 3.

V prodloužení byly celou dobu prodloužení na puku Lvice a nakonec se jim povedlo minutu a 57 vteřin před koncem zásluhou hrdinky zápasu E. Vozdecké vybojovat důležitý bonusový bod.

Sestava Břeclav: Kocmanová ( od 11. Zoubková) – Bartalová, Duroňová, Mikuličová, Zoubková ( do 11.), Hrdinová – Buociková, Sadílková, Vozdecká, Ulbrichová, Koníčková, Uvízlová, Raclavská, Bartoňková, Pospíšilová

Sestava Opava: Jeřábková ( Mrňková) – Vaňharová, Šoltysová, Dubná, Repperová – Oheinigh, Horová, Lesníková, Holešová, Gilíková, Kubánková, Krpcová

Branky za Břeclav 3. Vozdecká ( Hrdinová, Mikuličová), 7. Koníčková ( Ulbrychová, Bartalová), 31. Vozdecká ( Sadílková), 40. Vozdecká ( Buociková), 46. Vozdecká ( Buociková), 64. Vozdecká

Branky za Opavu 2. Kubánková ( Lesníková), 11. Oheinigh ( Holešová), 14. Holešová ( Oheinigh), 27. Holešová ( Horová), 46.Oheinigh ( Holešová, Horová)

Vyloučení: 2:4  Využití: 0:0 Oslabení: 0:1 Průběh utkání : 0:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:5, 6:5

6. BBž HLC Bulldogs Brno 9 0 0 1 8 19 : 50 (-31) 1
Tabulka dle: Vzájemná minitabulka soupeřů se stejným počtem 19 b.
1. BV HC Lvi Břeclav z.s. 2 0 2 0 0 11 : 9 (2) 4
2. OP Hokejový klub Opava s.r.o. 2 0 0 2 0 9 : 11 (-2) 2
Tabulka dle: SDŘ článek 417 po písmeno E)
2. BV HC Lvi Břeclav z.s. 10 4 3 1 2 53 : 39 (14) 19
3. OP Hokejový klub Opava s.r.o. 10 5 1 2 2 53 : 32 (21) 19

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …