Lvice zakončily sezónu vítězně

V dohrávce 11. kola přivítaly u Dyje břeclavské hráčky Opavu. Po jednom z nejlepších výkonů v sezoně slaví na závěr soutěže výhru 5:0

Opava byl jediný soupeř, který mimo suverénního Valašského Meziříčí dokázal ve vzájemném souboji Lvice porazit. Od Dyje ovšem odjížděl s prázdnou. Odveta se domácím hokejistkám povedla excelentně.

Průběh utkání:

Břeclavské hokejistky si chtěly poslední utkání v sezóně užít a hlavně dokázat, že i tento soupeř je k poražení.

Od prvních minut si domácí hráčky začaly budovat převahu. Zejména důrazné napadání soupeřek již při jejich rozehrávce přinášelo ovoce. Hostující celek se totiž mnohdy nemohl dostat ze své obranné třetiny. Ovšem skvěle organizovaná obranná hra Opavy pro změnu nedovolovala Lvicím vytvářet si solidní příležitosti. Tlak domácího celku narůstal, ale bez větších šancí. První okénka se začala v obraně Opavy tvořit zhruba v polovině první třetiny. Hostující hráčky v tyto chvíle držel bezchybný výkon brankářky. Na začátku 18. minuty se Lvice dočkaly první přesilové hry. Téměř celý čas strávily v útočné třetině. Využita nebyla. Těsně poté, co hostující tým hrál již v pěti, se přece jenom po nahrávce K. Beňovské prosazuje kapitánka K. Buociková a brankou do šatny dostává Lvice do vedení.

Začátek druhé třetiny byl obrazem hry pokračováním konce třetiny první. Souvislý tlak Lvic v útočné třetině. Na branku se ovšem nečekalo až tak dlouho. Na začátku 24. minuty vybízí na kruzích ke střele K. Koníčkovou opět K. Beňovská a ta střelou pod víko zvyšuje vedení domácího celku. Lvice i nadále kralují. Těsně po polovině zápasu H. Zoubková posílá na zteč S. Duroňovou, která si vyjede od mantinelu a zvyšuje na 3:0 pro domácí celek. Byla to jubilejní 100. branka této sezóny. Následně dochází k menší potyčce a Lvice jdou poprvé do oslabení. Hostující tým se tak na čas usazuje v naší obranné třetině, ovšem bez efektu. Když už projde kotouč k naší brance, ten likviduje D. Kocmanová. Konec druhé třetiny byl poznamenán dalšími vyloučeními z obou stran, brankově se ovšem již nic neudálo.

Do závěrečné části šly hostující hráčky s cílem zápas zdramatizovat. Domácí hokejistky ovšem hostující do větších šancí nepouštěly. Naopak sami si dokázaly další příležitosti připravit. Další branku se ovšem nedařilo dát. Až na začátku 48. minuty dotláčí střelu K. Prokopové za ležící brankářku B. Búliková. Před polovinou třetí třetiny mají Lvice výhodu další přesilové hry. Ve středním pásmu K. Buociková naráží puk do jízdy K. Beňovské, která ze sólového nájezdu prostřeluje gólmana a navyšuje na 5:0. Posledních 10 minut se tak již dohrává. Hostující hráčky se ženou alespoň za vstřelením jedné branky. Lvice si většinu akcí pohlídají. Pokud se soupeři daří vystřelit, kotouče sbírá D. Kocmanová. Zápas tak končí zaslouženou výhrou domácího celku.

Lvice podaly jeden z nejlepších výkonů v sezoně a nebýt fantastické brankářky v dresu Opavy mohl soupeř odjet i s dvouciferným přídělem. Bohužel právě ztráta bodů v úvodním vzájemném souboji v Opavě, Lvice nakonec stála 2. místo v konečném zúčtování celé soutěže.

Statistiky:

1.Liga žen, 11. kolo

HC Lvi Břeclav z.s. : HK Opava s.r.o. 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky: 20. Bucoiková ( Beňovská), 24. Koníčková ( Beňovská), 31. Duroňová ( Zoubková), 48. Búliková ( Prokopová, Buociková), 50. Beňovská ( Buociková)

Vyloučení: 2:4 Využití: 1:0 Oslabení: 0:0 Průběh utkání: 0:0, 5:0

Sestavy:
Lvice: Kocmanová – Bartalová, Gajdošová, Zoubková, Dobrovolná, Prokopová, Buociková, Búliková, Beňovská, Koníčková, Hrdinová, Sadílková, Duroňová

Opava: Lasák – Šoltysová, Vlašánková, Barvínková, Gilíková, Pěluchová – Lesníková, Galejová, Horová, Krpcová, Mrňková, Stoklasová