Lvice vykročily do nové sezóny pravou

Úvodní soutěžní utkání s vítězným koncem mají za sebou také břeclavské ženy.

V neděli 18. září začala břeclavským hokejistkám nová sezóna. Většina týmu šla do utkání bez řádné přípravy na ledě, ale s o to větší chutí správně vykročit.

Nejprve k novinkám v kádru Lvic. Na ledě se již představila první z avizovaných příchozích hráček a to Karolína Gábrová z Uh. Hradiště, která si při své premiéře nevedla vůbec špatně. Návrat ke Lvicím oznámila také Lea Glosíková, kterou si můžete pamatovat z předchozích let, kdy se v našem dresu ukázala jako jeden z benjamínků. Následně odešla na Slovensko, kde se představila v reprezentačním dresu na mládežnické olympiádě ve Švýcarsku, odkud si přivezla bronzovou medaili. V nejbližší době by se měla ke kádru připojit další hráčka a to Zuzana Trnková, která se v reprezentaci U16 potkala s T. Vališovou. Dříve ohlášená posila S. Majtíková zůstává i nadále ve Švýcarsku.

Průběh utkání 1. kola

Zápas nepřinesl tu úplně nejhezčí podívanou, ale spíše hru plnou osobních soubojů a také velmi mnoho nepřesností. Jak jsme již zmiňovaly, Lvice šly do utkání téměř bez společné přípravy na ledové ploše. Začátek byl opatrnější z obou stran. Přesto se v 6. minutě prosazuje B. Búliková, která hned v prvním zápase navazuje na svoji velkou střeleckou pohodu z první poloviny roku 2022. Lvice branka nakopla a na začátku 9. minuty hrály přesilovou hru, ve které měly několik šancí, ale uklidnění, v podobě další branky nepřišlo. V 15. minutě přišlo také první naše vyloučení, které pro změnu nakoplo soupeře, ale i toto zůstalo bez využití.

Druhá třetina byla téměř jako přes kopírák té první. Bojovnost, ale spousta nepřesností. Lvice nemohly překonat obranu soupeře a šance hostujícího týmu byly povětšinou střelby z málo nebezpečných pozic. Tyto puky v relativním klidu sbírala velmi dobře chytající N. Bláhová. Ve 28. minutě se stadion konečně dočkal mírného uklidnění. K. Prokopová vyslala do šance A. Kotounovou a ta se nemýlila. V další minutě ovšem přichází druhé vyloučení na domácí straně a hostující tým opět hru vyrovnává.

Až začátek třetí třetiny konečně znamenal rozhodující momenty utkání. Na začátku 43. minuty si role prohazují K. Prokopová a A. Kotounová a je to 3:0. O minutku a půl později se po přihrávce B. Búlikové prosazuje i kapitánka K. Dvořáková a je již téměř rozhodnuto. Lvice již v klidu kontrolují vývoj zápasu a Valkýry nepouští do větších šancí. V 57. minutě dává definitivní tečku za zápasem B. Búliková, kterou k brance vybízí na oplátku K. Dvořáková.

Tři první body jsou doma. Lvice je nyní pojedou v neděli 24. září potvrdit do Blanska. Na domácím ledě se představí netradičně ve středu 28. září, kdy do Břeclavi přijede největší favorit přímého postupu do extraligy a to tým z Valašského Meziříčí. Tam se teprve ukáže, jak na tom v letošní sezóně Lvice jsou.

Statistika:

HC Lvi Břeclav : WHC Valkyries Brno 5:0 ( 1:0, 1:0, 3:0)

Branky: 6. Búlíková, 28. Kotounová (Prokopová), 43. Prokopová (Kotounová), 44. Dvořáková (Búlíková), 57. Búliková (Dvořáková)

Vyloučení: 3:2 Využití: 0:0 Oslabení: 0:0 Průběh utkání: 0:0, 5:0

Sestavy:

Lvice: Bláhová ( Kocmanová) – Bartalová, Gábrová, Vališová, Kotounová – Búliková, Koníčková, Hodoňová, Sadílková, Zoubková, Dvořáková, Beňovská, Prokopová, Höklová,

Valkýry: Havránková – Lenertová Z., Střížová, Holíková, Lenertová M., Hlávková, Červinková, Jílková, Vodičková, Mičínová, Karásková, Svobodová, Regecová, Lišková, Benešová, Světínská