Lvice v uplynulém týdnu odehrály hned tři mistrovská utkání

Vložené kolo na úvod sezony znamenalo pro břeclavské ženy našlapaný herní týden.

Zásluhou vloženého kola měly Lvice na úvod sezony hodně nabitý program, když v šesti dnech odehrály rovnou tři mistrovská utkání. V neděli 25. září se představily na ledě Blanska, o tři později se doma utkaly proti Valašskému Meziříčí a první říjnový den se vydaly na cestu do Uničova.

Do úvodního utkání s Blanskem nastupovaly Lvice v roli jednoznačného favorita, kterou beze zbytku naplnily. Hned na začátku druhé minuty se prosazuje K. Höklová. Poté byl nápor břeclavských hráček utlumen oslabením, ale v průběhu osmé minuty se opět prosazuje K. Höklová po nahrávce K. Prokopové, aby si za 13 vteřin role prohodily a K. Prokopová po nahrávce zpoza branky zvyšovala již na 3:0. Domácí hráčky sice za půlminutu snížily, Lvice ovšem velmi rychle opět odskočily na rozdíl tří branek. Na ledové ploše se pak nadále hrálo povětšinou na jednu branku a domácí se dostávaly ke střelbě pouze po pokažených přihrávkách břeclavských hokejistek. Do konce první třetiny náskok Lvic narostl na šest branek.

Od druhé třetiny Lvice své akce mnohdy zbytečně překombinovávaly, ale i tak náskok postupně narostl. Po čase však tempo zápasu opadlo, přesto si Lvice do Břeclavi odvezly pohodovou výhru v poměru 15:3. Za zmínku snad ještě stojí poslední branka utkání, kterou vstřelila brankářka Lvic N. Bláhová, která v tomto utkání nastoupila jako hráčka a zpečetila tak výsledek celého zápasu.

HC Blansko : HC Lvi Břeclav 3:15 (1:7, 1:3, 1:5)

Branky: 8. Nedoma (Bubíková Z., Strýčková), 23. Bubíková Z. (Šlanhofová). 51. Strýčková – 2. Höklová (Glosíková, Prokopová), 8. Höklová (Prokopová), 8. Prokopová (Höklová), 9. Kotounová (Koníčková), 16. Glosíková (Kotounová), 17. Dvořáková (Bulíková), 20.Dvořáková ( Bulíková), 26. Kotounová, 31. Bulíková (Höklová), 32. Glosíková (Prokopová), 45. Bulíková (Dvořáková, Kotounová), 46. Glosíková (Bláhová), 49. Bulíková (Bartalová), 55. Bulíková (Koníčková), 57. Bláhová (Kotounová)

Vyloučení: 2:3 Využití: 1:1 Oslabení: 0:0 Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7, 2:7, 2:13, 3:13, 3:15

Sestavy:

Blansko: Prokešová – Nedoma, Šantorová, Bubíková A., Pavloňová, Bláhová, Strýčková, Rudolecká, Minářová, Bubíková Z., Šlanhofová, Němcová

Lvice: Kocmanová – Bartalová, Vališová, Zoubková, Beňovská, Kotounová, Hodoňová, Bláhová, Höklová, Dvořáková, Gajdošová, Prokopová, Bulíková, Glosíková, Koníčková

Druhé utkání v domácí aréně mělo úplně jiný náboj a tempo. Do Břeclavi zavítal hlavní favorit 1. ligy a to tým z Valašského Meziříčí.

Lvice hned po prvním buly chybovaly a hosté trestaly. V 16. vteřině zápasu se po brejku trefila E. Baslová. Studená sprcha pro domácí tým. Na konci druhé minuty však udělal chybu také hostující tým. A. Kotounová vyvážela puk z obranné třetiny a byla trestuhodně puštěna až před hostující brankářku a najednou bylo vyrovnáno. Následující minuty se hrály ve vysokém tempu, kdy oba celky pečlivě bránily střední pásmo a moc šancí tak k vidění nebylo. Bobřice však častěji působily Lvicím problémy při rozehrávce a ve 14. minutě vyčíhla jednu přihrávku z obranné třetiny L. Barochová a soupeřky opět vedly.

Druhá třetina nabídla podobný obrázek hry. Oba celky velmi slušně bruslily, ale přes dobrou obranu se nikdo do větších šancí žádný celek nedostal. V sedmé minutě druhé třetiny se však těsné obraně Val. Meziříčí vysmekla K. Prokopová, která šikovnou tečí střely A. Kotounové stav utkání srovnala. Další branky v této části hry již nepadly.

Na začátku třetí třetiny přichází další ojedinělá chyba hostujícího celku. N. Bartalová dobře vystihla rozehrávku soupeře a poslala puk na L. Glosíkovou, která se od mantinelu dostala před brankářku a zavěsila. Lvice vedly 3:2. Po hříchu to byl však poslední puk z jejich hokejek, který v tomto utkání zamířil mezi tři tyče Val. Meziříčí. Navíc v 50. minutě měl hostující celek možnost přesilové hry, kterou nakonec využil a bylo vyrovnáno. Bobřice se dostaly na koně a vinou ztráty puku Lvic na útočné modré čáře, ke střele se dostává L. Barochová, která vymete levou šibenici domácí branky. Úchvatná střela, která ovšem znamenala vítězství favorita v poměru 4:3.

HC Lvi Břeclav : HC Bobři Valašské Meziříčí 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)

Branky: 2. Kotounová, 27. Prokopová (Kotounová, Dvořáková), 41. Glosíková (Bartalová) – 1. Baslová (Barochová L.) 14. Barochová L., 52. Sovjaková (Veselá), 58. Barochová L. (Veselá, Jasenská)

Vyloučení: 3:1 Využití: 0:1 Oslabení: 0:0 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4

Sestavy:

Lvice: Bláhová – Bartalová, Kotounová, Vališová, Beňovská, Prokopová, Bulíková, Dvořáková, Glosíková, Sadílková, Hodoňová, Koníčková, Zoubková

Val. Meziříčí: Kleinarová (Barochová S.) – Vávrová, Kočí, Sovjaková H., Mošťková, Veselá N., Veselá E., Barochová L., Baslová, Sadílková, Jasenská, Sovjaková T.

Třetí zápas odehrály Lvice v sobotu 1. října na ledě Uničova a opět je nečekalo žádné lehké střetnutí. Uničov skončil v sezóně 2021/2022 druhý a se Lvicemi odehrál dvě vyrovnaná utkání. Zejména na domácím ledě se jedná o nepříjemného soupeře. Jako jediný tým dokázal v loňské sezoně porazit Val. Meziříčí a Lvice si z Uničova odvezly body až po divokém zápase hraném až do prodloužení.

Také toto utkání se hrálo v nadprůměrném tempu. Břeclavské hráčky přistoupily k jeho začátku daleko zodpovědněji než ve středu a od úvodních minut byly ony tím důraznějším týmem. Ač čelily na začátku zápasu hře v oslabení, dokázaly se bez větších potíží ubránit. I přes lví herní převahu se však nedařilo vstřelit branku. Domácí hokejistky hrozily spíše sporadicky a to zejména z brejků. Na konci první části hrály břeclavanky přesilovku, ta však zůstala bez využití.

Druhá třetina začala v podobném duchu. Lvice byly více na kotouči a v tlaku, ale až do 27. minuty bez využití. Střeleckou smůlu prolomila až A. Kotounová, která jako první prostřelila domácí brankářku. I přes další převahu Lvic se šlo do kabiny po druhé třetině s těsným vedením 1:0 ve prospěch Břeclavi. Za zmínku ještě stojí menší rozmíška mezi domácí K. Balážovou a A. Kotounovou, které si krátce a ručně vyměnily názory na předchozí sekání K. Balážové.

I třetí třetina byla podobná. Ovšem hubený náskok začal Lvicím kapku svazovat ruce a zkušená domácí Z. Pavlíčková toho po pěkné kombinaci využila a srovnala na 1:1. V 54. minutě se nakonec při své premiéře v břeclavském dresu prosadila po přihrávce A. Kotounové nová akvizice Z. Trnková. Závěr byl vyloženě infarktový. Minutu po vstřelené brance zamířila na trestnou lavici břeclavská K. Dvořáková. Dále hrál v poslední minutě domácí celek kromě power play ještě další přesilovou hru za přílišný důraz hostujících hráček. Ani jedno vyloučení však branku domácích nepřineslo a tak mohli Lvice na konci utkání slavit výhru.

Z nabitého programu tak Lvice vytěžily 6 bodů. Hráčky může určitě mrzet těsná porážka s Val. Meziříčím, ale je třeba sportovně uznat, že tento tým byl v tomto utkání nejspíše o tu jednu branku lepší. Velmi potěšující je opět výhra vůle v Uničově a to tentokráte s plným bodovým ziskem.

HC Uničov : HC Lvi Břeclav 0:1 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 48. Pavlíčková (Solovská, Kopřivová) – 27. Kotounová, 54. Trnková (Kotounová)

Vyloučení: 4:4 Využití: 0:0 Oslabení: 0:0 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2

Sestavy:

Uničov: Martincová – Hrbatová, Křížková, Kopřivová, Hradilová, Pavlíčková, Krejčí, Bahúlová, Novotná, Solovská, Balážová. Žáčková

Lvice: Bláhová – Bartalová, Kotounová, Zoubková, Gábrová, Beňovská, Koníčková, Dvořáková, Bulíková, Trnková

Další víkend mají Lvice volný los a 15.10 přivítají na svém ledě tým Opavy.