Lvice v posledním zápase sezony padly poprvé i na domácím ledě

Série devíti domácích utkání bez ztráty jediného bodu skončila 29.2. Prvním týmem, který dokázal Lvice obrat v Břeclavi o body byl Uničov. Výhru hostí režírovala K. Mazánková v utkání s bilancí 5 + 1.

HC Lvi Břeclav : HC Uničov 4:7 ( 0:2,  2:1,  2:4)

Na 29.2. a poslední utkání sezony 2019/2020 budou chtít Lvice určitě hodně rychle zapomenout. V tento den předvedly pravděpodobně nejhorší vystoupení za dvouleté působení v 1. lize žen. Hned v úvodu utkání měly břeclavské hokejistky výhodu přesiloví hry, kterou nedokázaly využít. Průběh této třetiny byl ovšem ze strany břeclavských hráček tristní. Jako by na Lvicích ležela tíha prohraného zápasu v Opavě. Na ledě to bylo bez pohybu a nedařilo se vůbec nic. Kotouč břeclavským hokejistkám odskakoval, a za prvních 20 minut si nebyly schopny pořádně ani přihrát. Soupeřky vycítily nepohodu na domácích hokejkách a v průběhu jedné minuty se dostaly do dvou brankového vedení. Trenér domácích hráček D. Bartal tak byl nucen hned v první třetině sáhnout k oddechovému času.

Nástup do druhé třetiny byl úplně jiný, Tlak do branky hostujícího týmu, který přinesl srovnání stavu. Ovšem vzápětí se opět prosadila svým druhým gólem hostující K. Mazánková a na hokejky domácího týmu se opět usadila nervozita. Do konce druhé třetiny se již hrálo bez větších šancí na obou stranách.

Na začátku třetí části se opět prosazuje K. Mazánková a Uničov opět odskakuje na rozdíl dvou branek.  Lvice se ještě nevzdávají a dvěma rychlými góly stav zápasu srovnávají.  Lvice konečně získávají převahu, ale střelecky to tento den prostě nejde. Po několika závarech v útočném pásmu, kdy vedoucí branka Lvic již visela na vlásku se do úniku prodrala A. Hračová a opět dostala hostující tým do vedení. Za necelou minutu totéž zopakovala K. Mazánková, která svojí 4 brankou v zápase definitivně zlomila Lvice. Zápas se pak již dohrál, za marné snahy břeclavských alespoň korigovat a K. Mazánková ještě necelé tři minuty před koncem vyšperkovala svojí pátou brankou.  Lvice tak poprvé v sezoně padly na domácím ledě. Sezonu ukončily domácí prohrou.Sumář z celé sezony, která byla opět velmi zdařilá, když se povedlo obhájit 2. místo v 1. lize přineseme v příštím týdnu.

Sestava Lvice: Kocmanová – Zálešáková, Dobrovolná, Bartalová, Duroňová – Koníčková, Prokešová, Hrdinová, Prokopová, Sadílková, Búliková, Pospíšilová, Bartoňková

Sestava Uničov: Nesvadbová – Rulová, Hrbatová, Hračová A., Mólerová K. – Nováková, Handlová, Bahúlová, Hračová B., Krejčí, Mazánková, Hrubanová, Mólerová L.

Branky:  22. Sadílková (Zálešáková), 22. Bartalová, 45. Hrdinová  (Sadílková, Zálešáková), 46. Búliková (Sadílková) – 7. Hračová B. (Mólerová L.) 8. Mazánková (Hrubanová), 23. Mazánková (Hrubanová), 44. Mazánková (Mólerová K.), 52. Hračová A. (Mazánková), 53. Mazánková (Hračová B.), 58. Mazánková (Hračová B.,Mólerová L.)

Vyloučení: 1:1  Bez využití.  Oslabení 0:0  Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:7

Autorské čtení

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav úterý 23.4.2024/ 17:00  MUDr. Danuše Dedková bude povídat o městě na …