Lvice si v neděli na domácím ledě zastřílely

Report z utkání a odkaz na fotogalérii

Břeclavské Lvice po porážce z Uničova věděly, že k udržení 2. místa v 1. lize žen musí v domácím zápase s Cherokees naplno bodovat.

Od prvního buly se tlačily do útoku a sevřely svého soupeře v jeho obranné třetině. Ovšem hned první chyba na útočné modré znamenala rychlou kombinaci soupeřek a vedení hostujícího týmu. Snahu o vstřelení branky prolomila až v polovině první třetiny K. Buociková. Lvice měli k dispozici téměř minutu a půl dlouhou převahu 5 na 3. Po tlaku, se břeclavská kapitánka prosadila až v klasické přesilovce 5 na 4. Když už to vypadalo, že se nakonec půjde do kabin s remízovým stavem, prosvištěla do branky hostujícího týmu utěšená střela od modré, jejíž autorkou byla K. Hrdinová.

Po první části nebyl trenér příliš spokojen s pohybem v útočné třetině. To se změnilo ve druhé dvacetiminutovce. Lvice začaly více bruslit, následkem čehož soupeř více faulovat a přesilové hry dnes břeclavským hráčkám sedly. Ve 27., 29., 33. a 37. minutě z této herní situace padl gól. Ze čtyř vyloučení hostujícího týmu měly Lvice ve druhé třetině 100% využitelnost. A když při hře 5 na 5 přidala gól H. Zoubková bylo o osudu utkání téměř rozhodnuto. Po dvou třetinách 7:1 pro Břeclav.

Ovšem, že se soupeř nesmí podcenit, ukázal začátek třetí části, když v prvních minutách břeclavské hráčky dvakrát nepohlídaly kapitánku hostí Z. Bubíkovou a ta se ze dvou nájezdů nemýlila ani jednou. Lvice opět probraly hned po 14 vteřinách od druhé branky Cherokees K. Prokopová, která zakončila krásnou kombinaci našeho prvního útoku. Za dalších 10 vteřin skórovala i J. Ulbrichová a náskok domácího týmu tak opět narostl na rozdíl šesti branek. Zbytek utkání se odehrával spíše na polovině hostujícího celku. Jubilejní desátou trefu připsala L. Gregorová – HC Lvi Břeclav : HC Cherokees 10:3 ( 2:1, 5:0, 3:2)

Lvice tak splnily svůj první úkol. Lvice doma vítězně a drží druhé místo v 1. Lize. Tento víkend je čeká dvojkolo, když v sobotu jedou do Rosic u Brna na utkání s Bulldogs, a následně v neděli od 10:15 doma přivítají Opavu.

Sestava Břeclav: Kocmanová – Bartalová, Duroňová, Hrdinová, Zoubková, Mikuličová – Sadílková, Buociková, Prokopová, Koníčková, Ulbrichová, Gregorová, Raclavská, Pospíšilová, Bartoňková

Sestava Cherokees: Krejčová – Šantorová, Šlanhofová, Vallová, Bubíková A. – Horáková, Ryšavá, Světinská, Hudcová, Mihálová, Bubíková Z.

Branky: 10. Buociková ( Duroňová), 20. Hrdinová ( Duroňová, Prokopová), 27. Duroňová ( Sadílková), 29. Koníčková ( Ulbrichová), 33. Sadílková ( Buociková), 35. Zoubková ( Hrdinová), 37. Sadílková ( Prokopová, Buociková), 43. Prokopová ( Sadílková, Buociková), 44. Ulbrichová ( Koníčková), 55. Gregorová ( Ulbrichová) – 4. Světinská ( Hudcová, Bubíková Z.), 42. Bubíková Z. 43. Bubíková Z. ( Vallová)

Vyloučení: 3:9  Využití: 5:0  Oslabení: 0:0  Průběh utkání: 0:1, 7:1, 7:3, 10:3

Fotogalerie ze zápasu najdete zde

Autorské čtení

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav úterý 23.4.2024/ 17:00  MUDr. Danuše Dedková bude povídat o městě na …