Lvice potvrdily v domácím prostředí roli favorita

Po více než měsíc dlouhé pauze čekalo 16.1. břeclavské Lvice další domácí utkání. Proti Rytířkám z Blanska byla potvrzena jednoznačně role favorita a břeclavské hráčky si připisují tři body do tabulky 1. ligy žen.
Rytířky si v posledním zápase loňského roku připsaly do tabulky první body po výhře na Valkýrami. Sestava domácího týmu je stále sužována nemocemi, ale i přes tyto drobné potíže se před utkáním počítalo se ziskem tří bodů.

Průběh utkání 1.liga žen, 9.kolo

Od prvních minut byly Lvice aktivnějším týmem, byť hned ve druhé minutě se dostaly do oslabení. V této herní situaci padla první branka tohoto zápasu, když se po přihrávce K. Koníčkové prosazuje K. Prokopová. V 6. minutě další oslabení domácího celku a ihned po jeho skončení se domácí celek po brance kapitánky K. Buocikové dostává do dvoubrankového vedení. I přes trvalý tlak břeclavských hráček je na našich hokejkách vidět dlouhá zápasová pauza a spousta přihrávek je buď nepřesných nebo je kotouč ztracen po špatném zpracování. I tak do konce první části vedou domácí hráčky rozdílem šesti branek.

Ve druhé třetině se již břeclavské Lvice dostávají do zápasového tempa. Dokonce střílí i branku v oslabení 3 na 5. Téměř všechen čas se hraje pouze v útočné třetině. O osudu utkání je rozhodnuto a je tak již pouze otázkou jaké bude konečné skóre a nikoliv to, kdo bude brát body z tohoto zápasu. Po této části svítí na ukazateli stav 18:0.

V poslední třetině ze svého tempa Lvice ubraly. Začaly zkoušet různé herní varianty. I přesto zopakovaly výsledek z úvodní třetiny a tak se nakonec výsledek zápasu zastavuje na čísle 24:0 pro domácí tým. Bodově nejúspěšnější domácí hráčkou byla kapitánka K. Buociková s bilancí 5 + 6

Statistiky

HC Lvi Břeclav z.s.  –  HC Blansko  24 : 0 (6:0, 12:0, 6:0)

Sestava Lvice:        Kleinarová ( Kocmanová) – Zoubková, Beňovská, Duroňová, Bartalová – Kotounová, Buociková, Búliková, Prokopová, Sadílková, Koníčková

Sestava Rytířky:     Ryšavá – Bubíková A., Prokešová, Šantorová, Vallová J. – Šlanhofová, Bláhová, Vallová N., Jílková, Sáňková, Červinková, Pavloňová, Bubíková Z.

Branky:
  4. Prokopová ( Koníčková), 8. Buociková ( Kotounová), 10. Kotounová ( Sadílková, Duroňová), 12. Koníčková ( Prokopová), 18. Buociková ( Bartalová), 18. Kotounová ( Buociková, Beňovská), 23. Buociková ( Búliková, Beňovská), 24. Koníčková ( Zoubková), 25. Buociková ( Búliková), 27. Zoubková ( Buociková), 28. Prokopová ( Sadílková), 29. Beňovská, 31. Duroňová ( Sadílková), 32. Kotounová ( Buociková, Buliková), 33. Buociková ( Búliková), 35. Kotounová ( Beňovská), 37. Beňovská ( Búliková, Buociková), 38. Sadílková ( Duroňová), 49. Sadílková ( Kotounová, Búliková), 51. Kotounová ( Buociková, Búliková) 52. Kotounová ( Buociková, Búliková), 53. Prokopová ( Sadílková), 54. Sadílková

Vyloučení: 6 : 3,  Využití: 1 : 0  Oslabení: 2 : 0  Průběh utká: 0 : 0,  24 : 0

Toto utkání jako první po dlouhé pauze bylo pro domácí hráčky spíše tréninkovým.