Lvice porazily Valkýry. Čelo 1 ligy žen se srovnalo

Lvice i přes potíže se složením týmu, díky nemocem a novým COVID opatřením, nakonec vybojovaly v Brně výhru za 3 body. Na čele 1. ligy žen se tak srovnaly tři týmy.

Břeclavské hráčky svádí s Valkýrami z Brna pravidelně vyrovnané a mnohdy i vyhrocené souboje. Tuto neděli navíc Lvice měly problémy se sestavou zejména kvůli nemocem a tak se zápasu zúčastnilo pouze 10 hráček. Mimo jiné svoje první mistrovské utkání odehrála i N. Hostinová, která s lední hokejem začala před touto sezónou.

Průběh utkání

Prvních 5 minut utkání byl nebezpečnější domácí tým, který se několikrát na delší dobu usídlil ve svém útočném pásmu a zkontroloval postřeh brankářky D. Kocmanové. Poté se již začaly více rozehřívat Lvice a také si začaly vytvářet první šance. První zásah do branky Valkýr si připsala kapitánka, která využila skvělou nahrávku K. Prokopové při přečíslení 2 na 1 a poslala Lvice do vedení. Po necelých dvou minutách si zpoza branky vybruslila E. Záňová z domácího týmu a přes clonu hráček trefila horní růžek brány Lvic a stav utkání srovnala. Ovšem hned po buly se Lvice protlačily do útočného pásma a jedna z obránkyň si tečovala přesně mezi nohy L. Gregorové v brance Valkýr nahození K. Prokopové. Lvice tak šly opět do vedení, trvalo to 15 vteřin. Konec první třetiny byl jednoznačně v režii břeclavských hráček. Z několika šancí se nakonec ujala až střela B. Búlikové, která trefila nad rameno vynikající gólmanky domácích.

Druhou třetinu začaly opět lépe domácí hráčky. Po minutě a půl se prosadily po tlaku před brankou Lvic a po dorážce se přiblížily na dostřel.  Tentokráte se Lvicím odpověď zdařila za 23 vteřin. Branku, která Lvicím vrátila dvou gólový náskok vstřelila K. Buociková po bezvadné přihrávce K. Prokopové. Druhá třetina byla  zejména přehlídkou skvělých zákroků L. Gregorové v brance Valkýr. Zejména zákrok proti střele K. Buocikové, když již celý stadion viděl kotouč v brance, byl úžasným. Lvice se nakonec prosadily až v poslední minutě druhé třetiny, když dostala nabito na kruhy K. Höklová, která hrála na domácím stadionu, hostuje totiž u Lvic z Warrioru Brno, a prostřelila vše co jí stálo v cestě.

Také vstup do třetí části byl v režii domácího celku. Střílí hned dvě branky. Nejprve střelou z boku, kterou si nešťastně srazila do branky D. Kocmanová a za dvě minuty se domácí hráčky dostaly na dostřel po dorážce z brankoviště. Lvice pak opět pomalu začaly přebírat otěže utkání. Skvělá brankářka domácího celku ovšem stále držela Valkýry na dohled zisku bodů. I v této třetině předvádí nejeden skvělý zákrok např. po střele N. Hostinové, která již míří do prázdné branky a L. Gregorová skokem situaci zachraňuje. Tlak Lvic narůstal. V závěru třetiny nejprve rozezvučela tyčku A. Kotounová. Chvíli po ní opět branková konstrukce po střele S. Duroňové, odražený kotouč nachází B. Bůliková, která trefuje brankářku a odražený puk doklepává do branky nejmladší K. Höklová. V úplném závěru ještě svůj skvělý výkon korunuje druhou brankou v zápase K. Prokopová po souhře s A. Kotounovou a K. Buocikovou a dává tak výsledku konečnou podobu.

Lvice tak i v deseti lidech dosáhly na důležité tři body. Předvedly poctivý výkon podepřený dobrým výkonem v brance a velmi dobrým bruslením. Lvicím tak z první části sezony zbývá dohrát venkovní zápas s Opavou.

Statistiky

WHC Valkyries Brno : HC Lvi Břeclav 4:7 ( 1:3, 1:2, 2:2)

Branky: 13. Záňová (Nedoma), 22. Mičínová (Hrušková, Benešová), 41. Kurtaničová (Záňová, Střížová), 43. Regecová (Vodičková) – 11. Buociková (Prokopová), 13. Prokopová, 20. Búliková (Buociková), 22. Buociková (Prokopová), 40. Höklová (Koníčková), 58. Höklová (Bůliková, Duroňová), 59. Prokopová (Kotounová, Buociková)
Vyloučení: 0:3   Využití: 0:0  Oslabení: 0:0  Průběh utkání: 0:1,  1:1,  1:3,  2:3,  2:5,  4:5, 4:7

Sestavy

Valkýry:  Gregorová (Havránková) – Lenertová Z., Vojtěchová, Kurtaničová, Střížová, Lenertová M., Holíková – Záňová, Regecová, Benešová, Svobodová, Mičínová, Hrušková, Vodičková, Nedoma.

Lvice:      Kocmanová (Kleinarová) – Bartalová, Duroňová, Kotounová, Beňovská – Buociková, Prokopová, Bůliková, Koníčková, Höklová, Hostinová

8   HC Blansko 5 0 0 0 5 0 9:65 -56

Další utkání Lvic budou venkovní dohrávka s Opavou nadále bez termínu a utkání s Prostějovem, také prozatím bez termínu.

Skvělá zpráva! Národní tým do 18 let chystá přípravu na nadcházející MS ve Finsku. Pozvánku …