Lvice po vítězném utkání, si tak k Dyji vezou dva body za výhru v prodloužení a díky skóre a lepšímu vzájemnému zápasu se posunuly na druhé místo 1. ligy žen.

Lvice po výhře nad Opavou v 1. lize již druhé – tabulka a hodnocení od S. Sadílkové

Milan zoubek

HK Opava s.r.o. : HC Lvi Břeclav z.s.  4 : 5 pp (2:1, 1:0, 1:3, 0:1)

Sestava Opava: Jeřábková – Šoltysová, Gilíková, Repperová, Vlašánková – Horová, Lesníková, Lásková, Dubná, Kubánková, Krpcová K., Krpcová Z.

Sestava Břeclav:  Kocmanová – Bartalová, Duroňová, Mikuličová, Zoubková – Sadílková, Prokopová, Vozdecká, Ulbrichová, Koníčková, Hrdinová, Bartoňková, Pospíšilová, Uvízlová

Branky a asistence: 2. Lásková, 18. Lásková, 38. Krpcová, 46. Lesníková – 4. Koníčková ( Vozdecká), 42. Prokopová ( Sadílková), 51. Hrdinová ( Koníčková), 55. Koníčková ( Ulbrichová, Vozdecká) 65. Sadílková

Vyloučení : 4:4 (Z toho Břeclav 1 x 10 OT) Využití: 1:0, Oslabení: 0:0 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:5

Lvice jeli v neděli 14.10. bojovat do Opavy o posun na 2. místo v tabulce 1. ligy žen. Start do utkání nám nevyšel, když se hned z první šance prosadila domácí Lásková. Břeclavské hráčky kontrovali po dvou minutách, v prostoru před brankou našla odražený puk po střele Vozdecké Koníčková a bylo srovnáno. Lvice měli herní převahu, a domácí hráčky hrozily spíše z brejkových situací. Na konci první třetiny  domácí hráčky využily hned první nabídnutou přesilovou hru a šly do vedení.

Druhá třetina byla rozkouskovaná několika vyloučeními na obou stranách. Břeclavské Lvice nedokázali využít své přesilové hry, a to ani přes minutu trvající převahu 5 na 3, ale svá oslabení vcelku v pohodě ubránila. Až v závěru druhé třetiny se nakonec po hrubce v obraně Břeclavi prosadily opět domácí hráčky.

Do třetí třetiny nastoupily Lvice s ještě větším nasazením. V prvních dvou minutách nepustily opavské z jejich obranné třetiny a výsledkem bylo snížení rozdílu ve skóre na jednu branku. S. Sadílková namířila svoji přihrávku přímo na hůl K. Prokopové, která puk usměrnila za bezmocnou brankářku Opavy. Následoval další tlak břeclavských, ale po brejkové situaci se opět radovali domácí hráčky. Lvice ovšem ještě navýšily své úsilí a v 51. minutě Hrdinová a v 55. Koníčková dokázali puk, ve skrumáži před brankovištěm dostat do opavské sítě.  Oba týmy si ještě vypracovali šanci na rozhodnutí zápasu v základní hrací době, ale brankářky již další puk za svá záda nepustily.

Prodloužení bylo spíše opatrné a k většímu počtu střel se ani jedem z týmů nedostal. Od začátku Lvice měli více puk ve své moci. Když udeřila poslední minuta prodloužení,  puk vzala pod svoji kontrolu S. Sadílková, projela s ním téměř celé hřiště a po naznačené střele si před brankou touš potáhla a zavěsila pod horní tyčku v ten moment již bezmocné Jeřábkové v brance Opavy.

Ohlas autorky vítězné branky S. Sadílkové:

Zápas jsme nezačaly zrovna nejlépe. Bylo to hodně vlažné. Soupeřky toho hned na úvodu první třetiny využily. Nakoply jsme se pořádně až po 2. třetině po rázném proslovu trenéra. Řekly jsme si, že s tímto soupeřem nemůžeme prohrát, protože nám šlo o druhé místo v tabulce. Zavřely jsme je do třetiny a dvou gólový rozdíl jsme dotáhly. V prodloužení už jsme je nepustily k puku.

Tabulka I. Ligy skupiny B po 5. odehraném kole.