S. Duroňová - autorka vítězné branky v utkání s Hodonínem

Lvice po víkendu definitivně druhé v konečné tabulce 1. ligy žen

Břeclavské Lvice měli na programu o uplynulém víkendu hned dvě utkání. A hlavně cíl získat šest bodů a mít 2. místo v 1. lize stále ve své moci.

Cíl byl splněn. Po dvou výhrách Lvice v premiérové sezoně obsadí 2. místo v 1. lize žen

HLC Bulldogs Brno : HC Lvi Břeclav 4:8 ( 0:2, 4:1, 0:5)

Sestava Břeclav   Kocmanová – Duroňová, Bartalová, Zoubková, Ulbrichová – Buociková, Sadílková, Koníčková, Vozdecká, Hrdinová, Prokopová, Pospíšilová, Bartoňková

Sestava BulldogsHavránková – Kubátová, Prokešová, Vojtěchová, Lenertová – Vodičková, Kurtaničová, Střížová, Kubová, Janáčková, Mičínová, Marešová, Lišková, Benešová

Branky: 21. Lišková (Kurtaničová), 26. Vodičková, 31. Lišková, 32. Vodičková (Kurtaničová) – 5. Hrdinová (Sadílková, Zoubková), 16. Buociková (Bartalová), 27. Vozdecká (Sadílková), 44. Ulbrichová (Vozdecká), 48. Vozdecká, 49. Buociková (Zoubková), 55. Hrdinová, 57. Vozdecká

Vyloučení: 6:5 Využití: 1:2, Oslabení: 0:0 Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:8

HC Lvi Břeclav : Hokejový Klub Opava 4:3 ( 1:2, 0:0, 3:1)

Sestava BřeclavKocmanová – Duroňová, Bartalová, Zoubková, Ulbrichová, Mikuličová – Buociková, Sadílková, Koníčková, Vozdecká, Hrdinová, Prokopová, Raclavská, Pospíšilová, Bartoňková

Sestava Opava  Jeřábková – Barvínková, Šoltysová, Gilíková, Vlašánková – Maxnerová, Horová, Lesníková, Lásková, Pěluchová, Krpcová

Branky: 11. Raclavská (Hrdinová, Sadílková), 41. Duroňová (Buociková), 47. Vozdecká, 55. Duroňová (Sadílková) – 15. Šoltysová (Krpcová), 15. Lásková (Lesníková), 49. Krpcová (Lesníková)

V prvním zápase proti týmu Bulldogs odehrály děvčata solidní první třetinu a celkem bez větších obtíží šli do kabiny s dvoubrankovým vedením. Druhá byla ovšem z naší strany jednou z nejhorších v sezoně vůbec. Domácí hráčky zvýšily důraz, a Lvicím se do soubojů příliš nechtělo. Za chvíli bylo srovnáno. E. Vozdecká našim barvám sice vrátila vedení, ale v polovině druhé třetiny se opět dvakrát prosadily domácí hráčky a do kabin šly nakonec s jedno brankovým vedením ony.  Po menším hurikánu v kabině Lvic nastoupil do třetí části úplně jiný tým. Najednou to byly břeclavské šelmy, které ovládaly plně ledovou plochu a svému soupeři postupně nasázely 5 branek. K Dyji tak putovaly tři body.

V domácím zápase s Opavou Lvice hýřily zpočátku vetší aktivitou, která vedla v polovině první třetiny k vedoucí brance, jejíž autorkou byla M. Raclavská. Opavské ženy po sobotních výsledcích měli možnost poskočit na třetí místo, a Lvicím nedaly zadarmo ani kousíček ledu. Odměnou jim byly hned dvě branky v 15. minutě, když nejprve využily přesilovou hru, aby se téměř vzápětí dočkaly vedení v utkání. Po celou druhou třetinu se snažily Lvice skóre srovnat, ale vynikající Jeřábková v brance hostí odolávala. Opava se soustředila na rychlé protiútoky, které ovšem také k brance nevedly. Hned deset vteřin po začátku třetí části se ovšem prosazuje domácí S. Duroňová a začíná se opět od nuly. Břeclavské hráčky, hnané vynikajícím publikem zvyšují svůj tlak a v 47. minutě našim barvám vrací E. Vozdecká při vlastním oslabení vedení. Opava se ještě nevzdala a za dvě minuty je opět srovnáno. Lvice mají stále převahu, kterou nakonec korunuje souhra S.Sadílkové a S. Duroňové, když druhá jmenovaná obdržela skvostný pas, se kterým se již nedalo nic jiného dělat než proměnit, a dát výsledku utkání konečnou podobu.

Břeclavským Lvicím  zbývá v neděli 3.3.  dohrát ještě zápas v Blansku proti HC Cherokees, ale již teď je jasné, že Břeclav obsadí ve své premiérové sezoně v 1. lize žen nádherné 2. místo.

Tabulka  1.ligy žen skupina B po 19. Kole

Skupina: 1.liga žen B (1lžB)
Tabulka dle: SDŘ článek 416 je shodná jako SDŘ článek 417 po písmeno E)

Uzavření sběrného místa a sběrného dvora o Velikonocích

BŘECLAV V sobotu 30. března bude zavřeno sběrné místo na ulici Hájová i sběrný dvůr …