Lvice na 16. akademickém Mistrovství ČR ve Slaném

Milan Zoubek

 

Ve dnech 3. – 5. dubna 2019 probíhalo ve Slaném akademické mistrovství ČR v ledním hokeji žen..

Ve čtvrtek 4.dubna. proběhl ve Slaném finálový turnaj akademického MČR pro ženské týmy. Na základě těchto mistrovství ČSLH vybírá reprezentanty na světovou univerziádu. Lvice se účastnili s pěti hráčkami, další dvě se museli bohužel pro nemoc omluvit. Jelikož žádná ze škol neposkládá čistě ženský hokejový tým (muži hrají pod hlavičkami svých univerzit), byly vytvořeny tři výběry Čechy Západ, Východ a Střed.

Všechny Lvice se sešli pod hlavičkou výběru Východ i se třemi Valkýrami, které dobře znají z 1. Ligy žen a kádr byl doplněn hráčkami z Čech. Rozlosování nebylo nejpříjemnější, neboť vzhledem k velké vzdálenosti hrály hráčky z Břeclavi první utkání v podvečer a druhé hned následně po cca čtyřicetiminutové pauze.

Odpoledne porazil výběr Západu  favorizovaný Střed v poměru 6:3. Výběr Východ i se Lvicemi si po velkém boji od 17:15 hod. odpoledne nakonec poradil se Západem 5:4. Toto utkání ovšem sebralo hráčkám Východu velké množství sil. Hokejistky z týmu Čechy-Střed si byly dobře vědomi, že musí hrát ve velkém tempu a opravdu nakonec výběr Východ doslova utavily a zvítězily nakonec v poměru 7:0.

Po jednom vítězství si tak připsal každý výběr. Rozhodovalo tedy vzájemné skóre. Konečné pořadí bylo Střed, Západ a Východ.

Lvice reprezentovalo těchto pět hráček – viz obrázek a to:  nahoře zleva: Koníčková, Prokešová, Duroňová, a dole zleva Bartalová a Vozdecká. Kvůli nemoci byly omluveny Gregorová a Zoubková.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Kde se dá živě nebo ze záznamu sledovat hokej

Pro posílení popularity ledního hokeje se nabízí jeho sledování pomocí streamovací služby. Je tak možnost …