Lvice i ve druhém kole I. ligy žen vítězně

Milan Zoubek- vedoucí týmu žen HC Lvi Břeclav

Břeclavské Lvice mají střeleckou fazónu. V sobotu nadělily Valkýrám 9 branek, když se prosadily premiérově v této sezoně i T. Vališová, A. Kotounová, B. Mikuličová, L. Samohýlová a kapitánka K. Buociková.

Lvice tentokráte měli lepší start do utkání a hned při svém prvním střídání se prosadila L. Samohýlová, která poslala náš tým do vedení. Domácí hráčky ovšem svou urputností v rozmezí šesté a osmé minuty dokázaly stav utkání otočit ve svůj prospěch. Při druhé brance využily svoji přesilovou hru. Po minutě přišla první branka v modrožlutém dresu pro A. Kotounovou a bylo srovnáno. Ve 12. minutě Lvice po jedenácti vteřinách využívají přesilovku kapitánkou K. Buocikovou. Lvice se následně úspěšně ubránily dalšímu oslabení. Pak přišla silná tří minutová branková smršť v podání břeclavských hráček. V čase 15:42 se prosazuje B. Koyšová. Čas 17:17 druhá využitá přesilovka, tentokráte již po devíti vteřinách S. Sadílkovou, která v čase 18:33 již zvyšuje na rozdíl čtyř branek. A domácí tým po této části měnil brankáře.

Ve druhé části hry se na ledě spíše odehrávaly souboje. Ve 27. minutě se k brankovému účtu přidala i první brankou letošní sezony B. Mikuličová. Břeclavská hráčka K. Hrdinová v polovině utkání nedovoleně atakovala tělem nepřipravenou hráčku domácích a byla potrestána větším trestem na 5 minut + do konce utkání. Lvice díky pozorné obraně a dobře chytající D. Kocmanové neinkasovaly a do třetí třetiny šli s pětibrankovým náskokem.

Břeclavské hokejistky tak dohrávaly zápas s devíti hráčkami v poli a v poslední dvacetiminutovce spíše vyčkávaly na to co soupeř vymyslí. Mnoho toho nebylo. Navíc se z první branky v sezoně mohla radovat v čase 45:00 T. Vališová, a skvělý výkon korunovala druhou brankou v utkání A. Kotounová necelých devět minut před koncem.

Celý tým hokejistek zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon, když polovinu utkání odehrály s velkým přehledem v devíti lidech. K Dyji tak zaslouženě putovaly další tři body.

WHC Valkyries Brno : HC Lvi Břeclav 2:9 (2:6, 0:1, 1:2)

Sestava Valkýry: Havránková (od 19. Šmídová) – Kubátová, Vojtěchová, Janíčková, Nezpěváková, Hrušková, Lenertová, Prokešová – Kurtaničová, Vodičková, Střížová, Benešová, Janáčková, Mičínová, Záňová, Aniolová, Lišková, Gregorová

Sestava Lvice: Kocmanová – Bartalová, Mikuličová, Kotounová, Vališová, Samohýlová, Koyšová, Sadílková, Koníčková, Buociková, Hrdinová

Branky: 6. Aniolová (Střížová), 8. Lišková (Střížová, Vojtěchová) – 2. Samohýlová (Koyšová), 9. Kotounová (Koyšová), 12. Buociková (Mikuličová), 16. Koyšová (Buociková), 18. Sadílková (Koyšová), 19. Sadílková, 27. Mikuličová (Koníčková), 45. Vališová (Kotounová), 52. Kotounová (Samohýlová)

Vyloučení: 5:3 (z toho BV 1 x 5 min + OK)    Využití: 1:2   Oslabení: 0:0   Průběh utkání: 0:1,  2:1,  2:9

Třetí kolo I. ligy žen sehrají břeclavské Lvice na svém domácím hřišti a to v  neděli 27.9. od  10:15  proti ženám HC Uničov

Všichni jste Lvicemi zváni o podporu a vytvoření dobré sportovní nálady.