Lvice i v sezoně 2021/2022 opět na bedně

Břeclavské hokejistky mají za sebou další sezonu v 1. lize. Opět se povedlo zůstat na medailových pozicích. Konkurence ovšem nespí a soutěž začíná být čím dál více vyrovnanější.

Před letošní sezonou došlo k menšímu zemětřesení i v účastnících 1. ligy žen. Do soutěže měly zasáhnout dva nově vzniklé subjekty a to Karviná a Val. Meziříčí. Karviná nakonec obdržela licenci ke vstupu do extraligy, takže 1. liga měla nakonec celkem 7 účastníků. S Val. Meziříčím se počítalo jako s favoritem soutěže a to svoji roli splnilo téměř na 100%.  Kádr je postaven na zkušených hokejistkách z rozpadnuvšího se Vsetína a byl vhodně doplněn několika hráčkami, které jsou stálicemi v mládežnických reprezentacích ČR.

Soutěž byla také poznamenána COVIDEM, když došlo k odřeknutí a přesunům mnoha zápasů. Bohužel na toto doplatil i náš celek, kterému byla odřeknuta téměř třetina zápasů a nakonec Lvice musely vše dohánět až v závěru sezony, kdy odehrály hned 4 utkání v posledních čtrnácti dnech soutěže.

Od počátku se na čele tabulky usadilo trio Břeclav, Val. Meziříčí a Uničov. Lvice zahájily sezonu dvěma pohodlnými výhrami nad Prostějovem a Blanskem. Poté přijel k Dyji tým Val. Meziříčí, který sice v úvodním kole prohrál v Uničově, ale pak se již naladil na vítěznou vlnu a až do konce soutěže všechny utkání vyhrál v základní hrací době. V dresu soupeře nastoupila i S. Čajanová a Val. Meziříčí bylo prvním týmem, který dokázal Lvice porazit tuto sezonu. Břeclavské hokejistky následně doma přehrály Uničov, venku Valkýry a v napínavém souboji i Prostějov, když vítěznou branku vstřelily až 21 vteřin před koncem utkání díky využité přesilové hře a zakončující K. Prokopové.

Po přelomu roku nejprve v lednu Lvice v klidu poráží Blansko. Následně v únoru je na pořadu pouze, díky několika odřeknutým zápasům, dohrávka z října na ledě Opavy, když domácí tým ve druhé třetině dvěma brankami v rozmezí 34 vteřin otočil utkání na svoji stranu a břeclavské hráčky nedokázaly i přes velkou převahu již utkání překlopit na svoji stranu. Tato prohra nakonec po všech zápasech určila, že Lvice nezopakují svá druhá místa, ale skončí v 1. lize na místě třetím. Následuje kalup na konci sezony. Nejprve ještě poslední únorový víkend i podruhé Lvice poráží Uničov. Tentokráte jsou břeclavské hokejistky hosty a neuvěřitelným závěrem, když otáčí zápas ze stavu 2:5 na 5:5 během jedné minuty a pěti vteřin, a následně dokonávají obrat v prodloužení brankou M. Hodoňové. Lvice byly jediným týmem v soutěži, který dokázal celkově druhý Uničov porazit dvakrát. Další týden následovala výhra nad Valkyries 9:0 a v nezvyklý den a čas, v pondělí večer, přišla nakonec třetí porážka v soutěži a to od suverénního Val. Meziříčí. Našim hokejistkám utekla první třetina (0:3), ve druhé se povedlo snížit a soupeře i dostávat pod tlak, bohužel bez brankového vyjádření. Ve třetí třetině ovšem Val. Meziříčí potvrzuje svoji kvalitu, střílí další branky a  nakonec vítězí v poměru 9:1, což je jedna z nejvyšších proher Lvic v celé jejich historii. V posledním utkání nakonec doma Lvice oplácí porážku Opavě a to v jednoznačném poměru 5:0. Byl to jeden z nejlepších výkonů této sezony, když pouze skvělý gólman soupeře zabránil dvoucifernému výsledku. Hostující hráčky téměř celé utkání byly pod tlakem.

Jak již bylo zmíněno prohra v Opavě nakonec zapříčinila až celkově třetí místo v 1. lize žen, za Uničovem. Tento tým totiž v 1. kole na domácím ledě přehrál Val. Meziříčí jako jediný v celé soutěži a byť s břeclavskými hráčkami bral ze dvou zápasů pouhý jeden bod, v konečném zúčtování skončil před Lvicemi o dva body druhý.

Soutěž se opravdu velmi vyrovnává. Všechny týmy z čela tabulky, včetně Opavy a Prostějova,  mají obrovskou výhodu v tom, že jejich kluby nemají buď tolik mládežnických kategorií či  jsou v jejich městě sportovní třídy a tak tyto ženské týmy mají možnost v podvečer či v časných večerních hodinách absolvovat pravidelně dvě až tři tréninkové jednotky týdně. Dále bohužel i přes snahu celého klubu a možnost hrát i ženskou hokejovou ligu v Břeclavi, se nedaří děvčata u hokeje udržet. Konkurence tedy nespí a pro naše hráčky bude čím dál obtížnější prohánět týmy v čele tabulky. Zatím si ovšem náš tým suverénně drží pozici nejlepšího ženského celku na jihu Moravy.

Závěrem trochu statistiky.

Břeclavské hokejistky tak z 12 utkání 8 x zvítězily v základní hrací době, 1 x v prodloužení a 3 x odešly z ledu se sklopenou hlavou. Lvice spolu s Val. Meziříčím pokořily hranici 100 vstřelených branek (103), což je druhý nejlepší výsledek. V počtu obdržených branek (40) jsme byly třetím nejlepším celkem. Lvice odehrály celkem 32 přesilových her a vstřelily v nich 11 branek. Jejich úspěšnost je tedy 31,25% a nejlepší v celé soutěži. Oslabení hrály celkem v 39 případech a s úspěšností ubránění 92,31% a také nejlepším výsledkem celé soutěže.

Individuálně se nejvíce prosadila kapitánka K. Buociková se 44 kanadskými body a celkově 3. místem v soutěži za T. Sovjákovou a E. Baslovou z Val. Meziříčí, které obě mají na kontě 44 kanadských bodů. Do první desítky ještě nakoukla 8. místem B. Búliková s 31 body. Mezi střelci branek byla K. Buociková celkově čtvrtá ( 17) a devátá B. Búliková ( 14). Soutěž ovládla T. Sovjáková ( 23 ). U nahrávek zvítězila E. Veselá opět Val. Meziříčí ( 27) hned za ní na druhém místě K. Buociková   ( 26 ) a šestá B. Búlíková ( 17) . Velkou pochvalu zaslouží i jedny z nejmladších hráček a to K. Beňovská a K. Höklová, které měly průměr v odehraných zápasech přes jeden kanadský bod. Také gólmanky N. Bláhová, D. Kocmanová a A. Kleinarová, které udržely čistá konta ve 4 utkáních.

Chceme tímto ještě jednou všem poděkovat za Vaši přízeň v sezoně 2021/2022

Těšíme se na Vás v sezoně 2022/2023

Každodenní život legionářů v Rusku

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav středa 17.4.2024/ 18:00  Historická přednáška Bc. Petra Holobrádka z cyklu Břeclavsko …