Lvice domácí souboj s Opavou zvládly a vedou 1. ligu již o 5 bodů

HC Lvi Břeclav : HK Opava 4:3 ( 0:0, 2:3, 2:0)

Sestava Lvice: Gregorová (Kocmanová) – Zálešáková, Mikuličová, Bartalová, Duroňová – Hrdinová, Prokešová, Búliková, Koníčková, Sadílková, Zoubková, Prokopová, Pospíšilová, Vališová

Sestava Opava: Jeřábková ( Mrňková ) – Gilíková, Repperová, Šoltysová, Sládečková, Barvínková – Krpcová, Kubánková, Svobodová, Pěluchová, Horová, Vlašánková, Lesníková, Samohýlová

Branky: 25. Pospíšilová ( Zoubková, Prokopová), 36. Búliková ( Prokopová), 57. Prokopová ( Sadílková), 59. Prokopová ( Sadílková) – 22. Svobodová, 30. Svobodová ( Samohýlová), 40. Horová ( Svobodová, Jeřábková)

Vyloučení: 10:8, Využití: 1:2 Oslabení: 0:1 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3

V sobotu 11.1. se ve Fosfa aréně po téměř měsíční pauze opět hrála 1. liga žen. Břeclavské Lvice přivítaly Opavu a hrálo se o první místo v tabulce, Zda břeclavské hráčky navýší svůj náskok v čele 1. ligy, nebo jej naopak ztratí a Opava se před Lvice dostane.

Od úvodních minut bylo na ledě vidět, že oběma týmům jde o hodně. Poctivě se bránilo a příliš šancí si ani jeden tým nedokázal vytvořit. Postupem času začala Opava Lvice místy přehrávat. Domácím hráčkám ve vyrovnání herního projevu pomohly dvě přesilové hry kolem poloviny první třetiny, ale prosadit se nedokázaly. Závěr úvodního dějství patřil Opavě, ale branka nepadla.

Začátkem druhé třetiny dostaly Lvice výhodu přesilové hry, ale místo vedení, se povedl hostujícím hráčkám brejk a Opava se dostala do vedení. Až v páté minutě se Lvicím povedlo zúročit napadání soupeřek při rozehrávce, když na útočné modré zachytila kotouč K. Prokopová, ihned za obránci soupeře našla H. Zoubkovou, jejíž střelu, kterou vyrazila brankářka Opavy, dorazila do již prázdné branky  L. Pospíšilová. V polovině třetiny měla Opava téměř minutu a půl výhodu přesilové 5 na 3. Těsně po návratu první vyloučené hráčky se Opava prosadila podruhé a šla opět do vedení. Následovala pro změnu přesilová hra Lvic, ovšem i přes několik slibných náznaků šancí bez brankového efektu. V 36 minutě ovšem opět skvěle odhadla rozehrávku soupeřek K. Prokopová, která vybídla do samostatného úniku B. Búlikovou a ta si na dvakrát nakonec s brankářkou soupeře poradila a procedila puk za její záda. Závěr druhé třetiny hrály Lvice opět v oslabení. Do dalšího úniku se dostala H. Zoubková, která ovšem na L. Jeřábkovou v brance Opavy nevyzrála. Hostující brankářka následně skvěle vyhodnotila situaci na ledě rozehrála za červenou čáru na M. Svobodovou, která jenom rychle poslala puk na rozjetou B Horovou a Opava šla potřetí v zápase do vedení.

Třetí třetina byla ve znamení velké snahy Lvic zápas otočit ve svůj prospěch. Opava se již soustředila spíše na bránění výsledku. Tuto třetinu konečně břeclavanky svého soupeře i přestřílely. Bohužel z přemíry snahy a touhy po obratu přicházela i spousta faulů a domácí hráčky se hned 6 x ocitly na trestné lavici, proti 4 faulům hráček opavských. Oba týmy měli i výhodu dvou hráček v poli, ovšem již bez úspěchu. Čím blíže byl konec zápasu, dostávaly se Lvice do většího tlaku. V čase 57:00 při hře 4 na 4 využily břeclavské hráčky k rychlé kombinaci, když se po přihrávce S. Sadílkové do útočné třetiny vřítila K. Prokopová a nenápadnou střelou překvapila opavskou brankářku. Chvíli po vstřelení branky se vrátila na led vyloučená břeclavská hráčka a Lvice měly možnost přesilové hry. Chvíli před jejím koncem se povedlo opět S. Sadílkové najít volnou K. Prokopovou, která podruhé překvapila skrytou střelou a dostala poprvé v zápase Lvice do vedení. Do konce utkání zbývala minuta a 21 vteřin. Přišla ještě ovšem pro domácí hokejistky další komplikace v podobě oslabení a to 45 vteřin před koncem zápasu. Hosté okamžitě využily možnosti oddechového času a po poradě odvolaly brankářku a hrály přesilovou hru v poměru 6 na 4. Lvice již ovšem Opavské hráčky do žádné šance nepustily a když se jim povedlo deset vteřin před závěrečnou sirénou dostat puk z obranné třetiny tak bylo o vítězkách zápasu rozhodnuto.
Po velkém boji a hektickém závěru i v devátém zápase n domácím ledě tak Lvice braly plný bodový zisk.

Lvice nyní čeká série venkovních utkání.

V nejbližší době je program následující:

neděle 19.1 od 15:00 venkovní utkání v Uničově

neděle 26.1. od 11:25 venkovní zápas v Blansku proti HC Cherokees

sobota/ neděle 1.2./2.2. venkovní zápas ve Vsetíně ( termín není prozatím potvrzen)

sobota 15.2. od 18:55 venkovní zápas v Kuřimi proti WHC Valkyries