il.foto ČT

Lvíčata na prahu nové sezony nezahálejí

BŘECLAV (jakl) – Zimní hokejová sezona je na svém počátku a břeclavská Lvíčata již mají na svém kontě první utkání a turnaje.

Předzávodní období zahájila Lvíčata letním sportovním táborem na horách v Beskydech. Sice pod mrakem, ale v počasí vhodném k tréninku pod vedením břeclavských trenérů zvyšovala fyzickou kondici v horském prostředí. Po návratu z Beskyd vyjela Lvíčata na led v rámci příměstského sportovního soustředění na ledě i „suchu“. Během přípravy se již odehrálo několik nesoutěžních utkání a předsezonních turnajů, aby si hráči a hráčky vyzkoušeli, co je čeká v průběhu zimní sezony.

Prvního většího úspěchu dosáhla kategorie 4. tříd na turnaji v Šumperku, kde Lvíčata získala bronzové medaile. V přípravě se dařilo i mladšímu dorostu, který s bilancí tří výher, dvou porážek a jedné remízy s prvním zářijovým víkendem vstoupil do soutěže. Ve druhém zářijovém víkendu se rozběhly žákovské mládežnické soutěže. Břeclavská Lvíčata letos startují v krajských soutěžích žactva a přípravek. Kategorie přípravek 3. a 2. tříd hrají svoje utkání turnajovým způsobem v minihokeji. Čtvrťáci a třeťáci reprezentují břeclavský hokej navíc v Eurominilize, což je mezinárodní soutěž v minihokeji. Zde se střetávají se soupeři ze Slovenska a Rakouska.

I letos budou břeclavští mladší dorostenci hájit barvy města v mezinárodní rakouské soutěži ÖEHV  U16-Meisterschaft. Tato soutěž startuje svůj 2. ročník a navazuje na soutěže EBYSL a EBJL staršího dorostu a juniorů, ve kterých také startuje tradiční břeclavský soupeř ze Znojma. V kategorii mladšího dorostu hrají soutěž nejlepší rakouská družstva, jako jsou Redbull Salzburg, LA Stars St. Pölten, Graz, Klagenfurt a další. Břeclavští Lvi se tak utkávají v soutěži s atraktivními soupeři, kteří se prostřednictvím mistrovských zápasů seznamují s naším regionem. Lvi zase reprezentují své město v Rakousku a v loňské sezóně si vedli velmi dobře.

Již tradiční výuka bruslení pro mateřské školy, kterou mládežnický hokejový klub organizuje, bude i letos probíhat od října do března. Kluci i děvčata předškolního věku se zábavnou formou seznamují s ledovou plochou a většina prožívá své první krůčky na bruslích. Na závěr tohoto bloku výuky již spousta z nich dokáže samostatně se na ledě pohybovat a může tedy s rodiči bez problémů navštěvovat veřejné bruslení na zimním stadionu v Břeclavi.

Zájemci o zdokonalení se v bruslení, popřípadě o zapojení se do hokejové školky bruslení, mají možnost docházet na zimní stadion i o víkendu, kdy hokejová školka bruslení pokračuje. Vždy v sobotu nebo v neděli dopoledne se břeclavští trenéři věnují úplným začátečníkům a zájemcům o výuku bruslení. Projekt Českého svazu ledního hokeje Pojď hrát hokej, jehož se břeclavský hokejový klub HC Lvi Břeclav o. s. účastní, se zaměřuje na pomoc začínajícím hokejistům a hokejistkám. Děti mají možnost si od klubu zapůjčit hokejovou výstroj, což snižuje finanční náročnost hokeje na minimum. Tento projekt pokračuje v Břeclavi již třetím rokem a výsledkem je vzrůstající počet začínajících hokejistů, kluků i holek.

Žákům se doma nedařilo

BŘECLAV – Ani jeden z obou našich týmů v neděli nedokázal na domácím ledě utkání dotáhnout do vítězného konce. Starší žáci k tomu však neměli daleko. O definitivní prohře rozhodla až třetí třetina. Mladší žáci HC Lvi Břeclav remizovali s EAC Junior Capitals 6:6, starší stejnému soupeři podlehli 2:4.

 Dorostenci přivezli jenom bod

LINZ, SALZBURG – Mladší dorost U16 hrál o víkendu v Rakousku. V sobotu remizoval s týmem EHC LIWEST Linz 1:1. V neděli na ledě EC Red Bull Salzburg padlo gólů mnohem více, většinou ale bohužel do břeclavské sítě, takže domácí vyhráli vysoko 10:1.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Program zápasů podle týmů v týdnu 19. 2. 2024 – 25. 2. 2024

HOKEJ 5. TŘÍDY HC Lvi Fosfa Břeclav B HC KOMETA BRNO po 19. 2. 2024 …