il.foto

Lvíčata hrály lépe než vypadaly výsledky

Břeclav – Jak se o víkendu dařilo břeclavským hokejovým lvíčatům?

2. třída

Před početným domácím publikem se poprvé v letošní sezoně v neděli doma představili první a druhé třídy. V prvním utkání se střetly s Blanskem, v tom druhém bylo k vidění mini derby se sousedním Hodonínem.

HC Lvi Břeclav : HC Blansko 2:19

Proti Blansku nastoupili k ostrému startu v letošní sezoně někteří hráči poprvé. Úkolem bylo hlavně získat zkušenosti v zápase. I když soupeř vyhrál poměrně jasně, nejmenší lvíčci nedali hráčům Blanska nic zadarmo. Díky dvěma vstřeleným brankám měli z utkání velmi dobrý pocit a také trenéři byli s obrazem hry spokojení.

HC Lvi Břeclav : SHK Hodonín 4:6

Zápas s Hodonínem měl od první minuty náboj opravdového derby. Hrálo se o každý kousek ledu a utkání bylo v některých pasážích velmi vyrovnané a napínavé. Na konci druhé třetiny svítil na světelné tabuli vyrovnaný stav 3:3. Poté Hodonín odskočil o dvě branky. Proměněné trestné střílení lvy opět přiblížilo k vyrovnanému stavu. Další branku jsme však již nepřidali a naopak soupeř ještě jednu přidal. Výsledek mini derby tak vyzněl lépe pro Hodonín.

3. třída

Již podruhé v této sezoně se třeťáci v sobotu vydali do Znojma. Na tomto teplém a útulném zimním stadionu čekali Lvy utkání se slovenským Hamíkovem a domácími Orli.

HC Lvi Břeclav : HO Hamíkovo 4:19

Do zápasu s Hamíkovem jsme nevstoupili vůbec špatně. V první minutě se naše družstvo ocitlo ve vyložené šanci. Akci jsme neproměnili a po chvilce přetahované to byl soupeř, který otevřel skóre utkání. Poté byl obraz hry stále stejný, Hamíkovo přidávalo jednu branku za druhou. Lvům se vůbec nedařila kombinace a nemohli se dostat do zakončení. Až poslední dějství přineslo jiný obraz hry. Trenér burcoval družstvo k lepší hře a hlavně pokrývání hráčů soupeře. Tento úkol svěřenci splnili, prolomili také střeleckou smůlu a nutno podotknout, že poslední třetina již skončila vyrovnaným skóre 2:2. Celkově však výsledek utkání jasně hovořil pro Hamíkovo.

HC Lvi Břeclav : HC Znojemští Orli 10:12

V polovině první třetiny jsme se ujali vedení 1:0. Poté Znojmo nedalo trestné střílení a lvi přidali další gól a vypadalo to, že lvi půjdou za vítězstvím. Pak, ale Orli srovnali a od té doby začala neustálá přetahovaná o výsledek. Ta trvala v podstatě po celý další vývoj zápasu. Ještě minutu před koncem byl výsledek nerozhodný 10:10. Pak přišly naše chyby, které soupeř potrestal a otočil konečné skóre zápasu na svou stranu.

Eurominiliga kategorie U10

Zápasy očima trenéra Jakuba Klimoviče:

,,V sobotu 8. 11. se uskutečnil letošní první domácí turnaj lvíčat v Eurominilize U10. V této soutěži se představují hráči čtvrtých tříd ročníků 2005. Jelikož hráčů tohoto ročníku nemáme dostatek, doplňují družstvo v soutěži hráči 3. tříd ročníku 2006. Do Břeclavi na zimní stadion zavítalo celkem 6 družstev. 5 ze Slovenska jmenovitě HK Ružinov Bratislava, HK Hoba Blue Rockets, HKL Bratislava, HO Hamikovo a 1 družstvo z Rakouska a to Wienna Tigers. Z předchozích výsledků těchto družstev se dalo vyčíst, že do Břeclavi tentokrát zavítala družstva, která by se měla rvát o vítězství v celé soutěži. Před lvíčaty tedy stál velmi těžký úkol se s těmito kvalitními soupeři popasovat. Pro turnaj bylo vzhledem k souběžně hranému svazovému turnaji 3. tříd ve Znojmě nominováno 7 hráčů a 1 brankář.

HC Lvi Břeclav : Wien Tigers 11:3

Na lvíčata tentokrát proti dosavadním turnajům čekala celkem 3 utkání. V tom prvním jsme narazili na soupeře z Vídně. Začátek utkání byl z naší strany dosti ospalý a brzy jsme prohrávali. S přibývajícími minutami jsme však přidávali na obrátkách a vývoj utkání překlopili na naši stranu. V třetí třetině jsme konečně začali proměňovat brankové příležitosti a dotáhli utkání k hladkému vítězství 11:3.

HC Lvi Břeclav : HK Ružinov Bratislava 3:8

Ve druhém utkání jsme se střetli s celkem HK Ružinov Bratislava. Od první minuty bylo jasně vidět, že to bude velmi těžké utkání. Soupeř se dostal do vedení a my pouze dotahovali. V průběhu utkání se objevily i pasáže, kdy jsme byli lepší jak soupeř, což bylo sice pozitivní, ale naše slabá produktivita nedokázala s vývojem utkání zamíchat. Konečný výsledek 8:3 hovoří jasně.

HC Lvi Břeclav : HOBA Bratislava Modré rakety 10:11

V posledním utkání proti HOBA Bratislava jsme bez větší pauzy ze sebe museli vyždímat poslední zbývající síly. Tentokrát nám vstup do utkání vyšel daleko lépe a brzy jsme šli do vedení. Utkání mělo výborné tempo a hrálo se nahoru dolů. Obě družstva bojovala a byla vidět chuť po vítězství. Nám se dařilo po celé utkání být o krok vepředu a vedli jsme již o 2 branky. Bohužel poslední minuta pohřbila všechny naše šance.
Soupeř nejdřív vyrovnal a následně šťastnou brankou otočil výsledek utkání ve svůj prospěch. Opravdu velmi smolná koncovka nás v tomto vyrovnaném utkání připravila o vítězství. Nicméně se za svoje výkony v turnaji nemáme za co stydět. Lvíčata bojovala, vydržela hrát ve vysokém tempu všechna 3 utkání, za což jim patří pochvala.