il.foto

Lvíčata bojovala venku se střídavými úspěchy

Břeclav – Hokejová sezóna je v plném proudu a každý víkend hrají svá soutěžní utkání i břeclavská lvíčata, naši mladí hokejisté. Tentokrát bojovali venku. A jak se jim dařilo? Zde je souhrn výsledků mládeže 10.-11. ledna 2015.

2. třída

V sobotu odjížděli hráči prvních a druhých tříd do nedalekého Hodonína, kde je čekalo miniderby s domácími drtiči a brněnskou Kometou. Bylo tedy jasné, že lvíčky čekali opravdu kvalitní soupeři soutěže. Malí hokejisté dali do zápasů opravdu všechno, i když výsledné skóre jasně hovořilo pro jejich soupeře.

,,Předvedli jsme standardní výkon, jen soupeři tentokráte byli nad naše síly. U několika hráčů bylo ale vidět zlepšení oproti jejich minulému utkání.“, zhodnotil zápasy trenér Robert Veselský.

SHK Hodonín : HC Lvi Břeclav 15:1

HC Kometa Group : HC Lvi Břeclav 24:2

 

3. třída

Utkání zhodnotil trenér třetích tříd Jakub Klimovič: ,,V prvním utkání v Moravských Budějovicích jsme se střetli s pořadateli turnaje domácími Orly ze Znojma. Utkání z pohledu hry nám vůbec nevyšlo. I když jsme měli od začátku utkání navrch a soupeře jsme přehrávali, tak v průběhu jsme se přizpůsobili soupeřovu tempu. Přestali jsme kombinovat a Orly pustili ke zdramatizování utkání. V závěru jsme se však opět střelecky prosadili a nakonec jasně vyhráli. S hrou v tomto zápase jsem však nebyl vůbec spokojen.“
V druhém utkání jsme nastoupili proti Technice Brno. Právě tomuto soupeři jsme chtěli oplatit porážku na domácím turnaji. Vzhledem ke špatné hře v minulém utkání jsme museli hru výrazně zlepšit, abychom mohli soupeři z Brna konkurovat. Od první minuty jsme šli rychle do vedení. Dařilo se nám proměňovat brankové příležitosti. Technika však vždy dokázala náš náskok dotáhnout. V půli utkání šel soupeř navíc do jednobrankového vedení. Ve třetí části jsme však předvedli svoji bojovnost a soupeře přestříleli, což se promítlo na konečném stavu a utkání jsme vyhráli. Proti Technice tentokrát Lvíčata předvedla svoji bojovnost a byla z toho druhá turnajová výhra.”

HC Znojemští Orli : HC Lvi Břeclav 7:11

VSK Technika Brno : HC Lvi Břeclav 7:12

 

Mladší žáci

Mladší žáci měli o víkendu naplánovány dva výjezdy. Sobotní do Vyškova proti soupeři, který, podobně jako my, v základní části velkou většinu svých utkání vyhrál. Zápas začal opravdu svižně. Zprvu jsme měli navrch my. Dostali jsme se záhy do dvoubrankového vedení. Naši soupeři ovšem zbraně nemínili složit a hnali se za otočením zápasu. To se jim v průběhu utkání opravdu povedlo. Marná byla pak snaha našich utkání opět převážit na naši stranu. I přes náš tlak soupeř dokonale využíval drobných zaváhání a své vedení tak navyšoval.

V neděli se jelo k soupeři, který naopak v základní části soutěže kraje Vysočina své zápasy povětšinou prohrál. Naši úlohu favorita dokonale splnili. Na ledě jsme až na pár momentů působili hokejověji. Rychlostně i kombinačně jsme mladá Žihadla přehráli. Domů si tedy lvíčata odvezla po zásluze body za výhru.

,,Od nového roku se nám moc nedaří jak herně tak výsledkově. Obě utkání jsme hráli s vyrovnanějším soupeřem a nedařilo se nám předvádět hru, na kterou jsme zvyklí. Doufám, že se to postupně bude jenom zlepšovat a kluci navážou na hru, kterou jsme byli schopni předvádět v minulém roce”, vyjádřil se k uplynulému víkendu trenér Filip Hrbatý.

MBK Vyškov : HC Lvi Břeclav 8:4

HC Mor. Budějovice 2005 : HC Lvi Břeclav 1:4

 

Starší žáci

Starší žáci jeli do Vyškova na utkání se slovenským Hamíkovem, které hraje naši soutěž jako druhý zahraniční účastník. Na tento zápas asi nebudou naši hráči vzpomínat zrovna v nejlepším. Po celou dobu utkání nám scházel klid a možná i trochu štěstí ve finální fázi. Naši většinu klání odehráli v útočné třetině, ale branky stříleli domácí. Ať nám již nevycházeli finální přihrávky na hráče, kteří byli připraveni střílet v dobrých pozicích, nebo gólman soupeře vytahoval neuvěřitelné zákroky, či naše střely sráželi obránci, nebylo nám souzeno. Do vedení v zápase jsme šli dvakrát. Hned zpočátku utkání a pak na začátku druhé třetiny. Pak ovšem přišel gól v našem oslabení, následně nešťastně tečované nahození, kdy si obránce nohou v brankovišti srazil puk přímo mezi brankářovy betony až po poslední obdrženou branku při naší power play.

HO Hamíkovo : HC Lvi Břeclav 5:3

 

Mladší dorost U16

Dorostenci odjeli v sobotu k poslednímu utkání základní části. Jelo se do Innsbrucku. S domácím týmem jsme v přímém souboji bojovali o čtvrté místo v tabulce. Zápas se pro nás začal vyvíjet velmi dobře. První třetinu jsem odehráli vyrovnanou a vedli jsme 1:0.

V domácí kabině muselo být o přestávce velmi živo. Na led nastoupil úplně jinak nabuzený tým. Začalo se přitvrzovat. Hrálo se opravdu až na hranici pravidel. Naši kluci to bohužel nešťastnými dopady odnesli dvěma zraněnýma rukama. To dorostence psychicky rozložilo, když viděli dva z našich odcházet a následně i odjíždět do nemocnice. Otěže utkání pevně sevřeli domácí a nám již nedali jakoukoliv šanci s utkáním něco udělat.

Ohlédnutí za základní částí, pár statistických zajímavostí přineseme během týdne. Rozlosování nadstavby stále ještě není ze strany Rakouského hokejového svazu dané, jakmile ho budeme mít, budeme Vás ihned informovat. V konečném umístění v základním kole rakouského mistrovství U16 ( ml. dorostu) patří břeclavským dorostencům ve vyrovnané tabulce nakonec 6. místo z deseti rakouských mládežnických týmů.

HC TWK Innsbruck : HC Lvi Břeclav 8:1 ( 0:1, 5:0, 3:0)

 

Zápasy doma tento víkend:

Sobota     17.1. od 10:15 do 14:15      Turnaj žáků 3. třídy v minihokeji
od 14:15 do 16:45       kvalifikační kolo mistrovství Rakouska U16 – ml. dorostenci s týmem U16-Black                                                                                Wings Linz

Neděle    18.1. od 11:00 do 13:15      mladší žáci   a   od 13:15-15:30 starší žáci s týmy WARRIOR Brno

Jana Vališová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …