Lvi získali proti Uherskému Ostrohu bod. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů

Filip Hrbatý

V předposledním domácím zápase základní části sezóny 2019/20, se Lvi utkali se silným týmem z Uherského Ostrohu.

Lvi se nezalekli soupeře a hned v prvním střídání si vytvořili dvě šance vsítit branku, ale  hostující gólman si se vším poradil. Hokej měl vysoké tempo a šance byli na obou stranách. Do vedení šli lvi v čase 11:48, když Roman Průdek proměnil po nahrávce Kristiána Lokaje. Soupeř zvýšil tempo, ale nedokázal i přes velké šance prostřelit Filipa Krále a do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Na začátku druhé třetiny se podařilo břeclavským, co se dlouho nepovedlo a po pouhých 6 vteřinách dokázali odskočit na rozdíl dvou branek po krásné individuální akci Radka Zháňala, který objel 2 hráče a do prázdné branky posunul puk Kristiánovi Lokajovi. Břeclav nedokázala dvou brankové vedení dlouho udržet, když v čase 21:14 po chybě v obraně inkasovali. Oba týmy si vytvářeli tutové šance, ale dneska to byla exhibice gólmanů, kteří předváděli opravdu nádherné zákroky a drželi své týmy ve hře. V čase 37:43 dokázal soupeř využít svoji přesilovku a dorovnat utkání a do kabin se šlo za stavu 2:2.

Třetí třetina začala opatrně z obou stran a do vedeni šli poprvé v utkání hosté, když se jim podařilo využít i druhou přesilovku a v čase 46:28 byl stav 2:3 pro hostující tým. Lvi dostali do konce třetiny 3 přesilovky a až ta poslední se jim podařila využít v čase 55:26, když po 10 sekundách trestu našel Patrik Rutkovský Michala Gabrišku a ten dokázal vsítit důležitou branku, která břeclavským Lvům zajišťovala prodloužení. Soupeř si do konce třetiny ještě dokázal vytvořil tlak, ale břeclavští Lvi všemu zabránili.

V prodloužení byli šance na obou stranách, hostující tým dokázal ve vlastním oslabení trefit břevno břeclavské brány a Lvi nedokázali využít přesilovku a šlo se na samostatné nájezdy.

Nájezdy začali hosté

1. série:Stránský proměnil, Rutkovský neproměnil
  2. série:Flora proměnil, Lokaj neproměnil
  3. série:Galuška neproměnil, Gabriška neproměnil
  4. série:Zalubil proměnil a rozhodl o vítězství hostujícího týmu

Skóre: Lvi Břeclav 3 : 4SN  Hokej Uherský Ostroh

Počet střel: Břeclav : 20 (10, 6, 4) – Uh. Ostroh: 41 (11, 14, 16)

Vyloučení: Břeclav : 2x (4 min) – Uherský Ostroh: 6x (12 min)

Góly Lvů: Průdek Roman,  Lokaj Kristián,  Gabriška Michal

tabulce se lvi po 23. kole nachází na 7.místě.

ROZHOVORY:

Filip Hrbatý – Hrající trenér

Shrnutí zápasů:

„V utkání kluci hráli zodpovědně až na pár minut kdy jsme se nechali strhnout hrou. Ale celkově kluci podali bojovný a obětavý výkon.

Utkání bylo ve vysokém tempu a tak už si kluci museli hrábnout až na dno sil hlavně ke konci utkání. Byli jsme moc rádi, že se nám podařilo srovnat. Na nájezdy se nám bohužel nedařilo, ale utkáni opět dramatizovali brankáři obou týmů svými skvělými výkony“.

Kristián Lokaj – Útočník

1. Dal si gól 6 sekund po začátku druhé vteřiny, myslíš, že to byl důležitý gól?

„Tak rychlý gól ve 2. třetině nám měl určitě pomoct, ale naopak v tomto zápase si myslím, že nám uškodil. Otevřeli jsme hru začli všichni útočit. To nám soupeř potrestal dvěma góly“.

1. Prohráli jste až na nájezdy, si spokojený, že jste vytěžili aspoň bod? ?

„Před zápasem jsem si řekli, že bereme jakýkoliv bod. Ostroh má velmi zkušený a silný tým. Určitě nás mrzí, že jsme nestrhli druhý bod v nájezdech na naší stranu, ale za dnešní výkon se nemusíme stydět“.

Příští mistrovský zápas

odehrají Lvi na venkovním ledě s týmem HC Štika Rosice.

Zápas se odehraje v sobotu 8.2.2020 v 17:00.

Instagram: hc_lvi_breclav

Facebook: Břeclavský hokej

HC Lvi Břeclav

Autorské čtení

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav úterý 23.4.2024/ 17:00  MUDr. Danuše Dedková bude povídat o městě na …