Lvi zdolali také Vsetín, ale z Brna si přivezli debakl

HC LVI Břeclav – VHK Vsetín 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

BŘECLAV – Břeclavští hokejisté na svém ledě ve středu zdolali i silný Vsetín.

Ve vyrovnaném zápas plném útočných akcí na obou stranách se dostali Břeclavané dvakrát do vedení, Valaši ale ve druhé třetině nejprve srovnali a pak ve vlastním oslabení vývoj zápasu otočili. V posledním dějství ale Lvi třemi brankami dokázali definitivně strhnout zápas na svou stranu a nerozhodil je ani nervózní závěr.

„Vsetín má velice silný manšaft, a to nám plně dokázali. Byl to zatím nejtěžší soupeř, se kterým jsme hráli. První třetina byla z naší strany dobrá, druhá horší, tam jsme byli splašení, a třetí zase dobrá. Před klukama musím smeknout hlavně za tu třetí třetinu, kdy jsme zůstali trpěliví, ustáli jsme prvotní tlak hostů a dokázali jsme nakonec zápas otočit. Ve druhé třetině se nám právě ta netrpělivost a zbrklost vymstila. Udělali jsme dvě chyby a soupeř nás hned potrestal. Za to se ale nestřílí. Kluky jsme v kabině prostě uklidnili, hokej se hraje šedesát minut a nám jich ještě dvacet zbývalo. A jednobrankové vedení v hokeji přece nic neznamená. Pochvalu zaslouží celé mužstvo, ale vypíchnu tentokrát Romana Průdka, kterému zápas vyšel, a Broňu Čápka, který naskočil do zápasu v jeho průběhu. Tak by měl přesně vypadat hráč, čekající na svou šanci,“ uvedl po zápase břeclavský trenér Radek haman pro server www.hcbreclav.cz

Branky a nahrávky: 3. Zháňal (Nováček, Čápek), 25. Červenka (Miklík, Směřička), 43. Průdek, 48. Medřický (Průdek), 59. Kučera (Tobola) – 12. Haloda, 34. Kolařík (Hryciow, Mikšovský), 37. Zuzaník (Mikšovský, Kolařík).

Vyloučení: 7:10, navíc Medřický 5 a do konce – Vítek 5 a do konce, Podešva OT 10 minut.

Další zápasy 6. kola: Hodonín – Nový Jičín 6:1, Frýdek – Technika 2:4, Opava – Valmez 8:2, Přerov – Poruba 1:3, Karviná – volno.

Ale v sobotu si z Brna přivezli debakl …..

VSK Technika Brno – HC LVI Břeclav 8:0 (2:0, 5:0, 1:0)

BRNO (hcb) – První derby této sezony břeclavským hokejistům vůbec nevyšlo.

V zápase s brněnskou Technikou byli od začátku horším týmem a už po první třetině prohrávali o dvě branky. V prostřední část se Technika vzdálila o další branku, ovšem poté vstřelil první gól Lvů Kučera. Toho ale vedoucí břeclavského týmu zapomněl napsat na soupisku, a tak jeho gól nemohl platit a slovenský hráč ani nemohl pokračovat v utkání. Demoralizovaní Lvi pak dostali v prostřední části ještě čtyři branky. Poslední dějství už bylo prakticky zbytečné. Břeclavané inkasovali ještě osmou branku, naopak sami nedokázali skórovat ani z těch nejvyloženějších šancí.

Branky a nahrávky: 8. Čtvrtníček (Klimeš), 18. Látal (Jurča), 22. Jurča (Látal), 26. Crhák (Štindl), 27. Stehlík (Jurča), 38. Stehlík (Vrba), 38. Brzobohatý (Crhák), 55. Brzobohatý (Benýšek, Crhák).

HC LVI Břeclav: Šurý (26. – 41. Šalena) – Smeřička, Miklík, Beneš, Svoboda, Novák, Dittrich, Höss – Kubáč, Nováček, Zháňal – Červenka, Tobola, (Kučera) – Průdek, Medřický, Buhaj – Bolfík, Papp, Čápek.

Další zápasy 7. kola: Poruba – Hodonín 9:3, Nový Jičín – volno, Karviná – Frýdek 3:2, Valašské Meziříčí – Přerov 1:2, Vsetín – Opava 5:1.

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …