Lvi utrpěli v Ostrohu debakl

A tým Břeclavi v Uherském Ostrohu herně propadl. Největší problém se ukázal v obraném pásmu.

Průběh zápasu
Břeclavský tým mužů přijel do Ostrohu tentokrát v menším počtu, než je zvykem. Normálně vyjíždíme na utkání se čtyřmi kompletními útoky a třemi obranami. Tentokrát jsme vyjeli na tři útoky a tři nekompletní obrany a sami jsme čekali, jak hra bude v tomto složení vypadat. Začátek utkání se rozjel ve velkém tempu, když byly hned v prvním střídání vidět vyložené brankové šance na obou stranách. Po prvním střídání však převzali otěže zápasu do rukou Ostrožané, což se potvrdilo brankou v čase 3:02 Víta MIKY. Dál se utkání neslo v bojovném duchu. Na obou stranách vynikali brankáři ovšem nutno říct, že břeclavský gólman měl víc práce. Do konce třetiny už nepadla žádná branka a tak se do kabin šlo za stavu 1:0 pro Ostroh.

Do druhé třetiny vstupovali břeclavští hned do oslabení. V přesilové hře se domácím podařilo zvýšit náskok brankou Lumíra GALUŠKY ve dvacáté první minutě. Na zvýšení náskoku dokázali lvi zareagovat hned po třiceti dvou vteřinách brankou Radima LENKOVIČE. Ve dvacáté třetí minutě opět zvyšoval náskok domácí Lukáš ZALUBIL. Ve dvacáté šesté minutě hosté snižovali, když po nahrávce Jakuba BOLTVANA skóroval opět Radim LENKOVIČ. Ovšem nekompaktnost Lvů v obraně se nadále ukazovala a hosté toho nepřestali využívat. Nejdříve ve dvacáté osmé minutě vsítil Jakub ZALUBIL. Poté ve třicáté minutě zvyšoval David RAUŠ. Ve třicáté třetí minutě se ještě podařilo snížit Kristiánu LOKAJOVI, ale i tento nádech Lvů domácí utkli brankou Víta MIKY po necelé minutě. Tímto se ukončily brankové hody druhé třetiny a do kabin se šlo za stavu 6:3 pro domácí.

Kdo čekal, že do třetí třetiny se hostující tým sebere a vyrazí do boje o tři body, tak se docela spletl. Tým břeclavských lvů se postupně dostal do takového stavu, že by se dalo říct, že si naši na ledě chvílemi zavazeli. Tak už si domácí jen v klidu došli pro debakl lvů brankami Pavla FLORY, Víta MIKY, Petra FLORY, Jakuba ZALUBILA a Lukáše ZALUBILA. Výsledek utkání 11:3 pro HOKEJ Uherský Ostroh.

Hodnocení trenéra
Filip Hrbatý (HC Lvi Břeclav)

„Utkání se mi strašně těžko hodnotí. Jsem hrozně zklamaný, co jsme předvedli. Přijeli nás podpořit fanoušci a my se jim odvděčíme takhle. V obraně absolutně nic. To byl den otevřených dveří. Budeme z toho muset vyvodit nějaké důsledky. S klukama si sednout a říct si, co a jak dál, protože tady je očividně něco špatně.“