Pondělí , 15 Červenec 2024
il.foto Foto:Adam Krátký

Lvi své šance neproměnili.Z Opavy jedou s porážkou 1:5

HC Slezan Opava -€“ HC LVI Břeclav 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

OPAVA (hcb) – Břeclavští Lvi nedokázali ve Slezsku využít toho, že Opavané nebyli po pěti porážkách v ideálním rozpoložení.

Už po necelých třech minutách se dostali domácí do vedení. Odražený puk zachytil kapitán Slezanu Měch a kotouč po jeho pumelici skončil pod horní tyčkou břeclavské klece, do které se postavil znovu Lukáš Klimeš. Zvýraznit náskok domácích mohli Vítek s Kociánem, ale ani jeden z nich v dobré pozici břeclavského gólmana nepřekonal. Naopak krátce nato hosté ubránili oslabení, kapitán Radek Zháňal sebral puk ve vlastní třetině, ujížděl sám na
Šafránka a chladnokrevně jej prostřelil.

Druhá třetina se proměnila v exhibici Slezanu. Poté, co Lvi neproměnili své vyložené šance, přišel trest. V polovině utkání nejprve proměnil početní výhodu Opavy důrazný Svoboda. Neuběhly ani čtyři minuty a po nahrávce Kociána procpal puk mezi Klimešovy betony mladý opavský zadák Černý. A když přidal čtvrtý gól Slezanu obránce Tůma, Klimeše v brance Břeclavi nahradil Šurý. Střídání to bylo nucené, Klimeše totiž v brankovišti fauloval
stínící hráč a mladý gólman opustil led s otřesem mozku. Šurému ale čistý štít také dlouho nevydržel. Hned na začátku třetí periody kapituloval po střele domácího Vítka, i když nutno přiznat, že ten skóroval zpoza brány a s velkým štěstím a „pomocí“ jednoho z břeclavských hráčů.

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Výsledek je pro nás hodně krutý. V první třetině jsme hráli nejhorší hokej, paradoxně jsme ale vyrovnali na 1:1. Ve druhé části rozhodly přesilovky, klasicky. My jsme předtím, než jsme dostali dva slepené góly, měli tři stoprocentní tutové šance, přečíslení, ale gól nedáme. Místo toho, abychom vedli, tak rázem prohráváme o dvě branky. Druhý gól byl celkem náhodný, třetí pak po odrazu, kdy s tím už gólman nemohl nic dělat. Čtvrtý gól jsme pak dostali po jasném faulu na brankáře, Klimeš má otřes mozku a musel střídat. Stáhl jsem to poté jen na tři lajny, do třetí třetiny vletíme, ale dáme si hned zkraje třetiny vlastní gól. Jediným pozitivem utkání byl fakt, že jsme měli kupu šancí. Jenom je neproměňujeme.“

David Musial (trenér Opavy): „Jsem nesmírně rád, že jsme ten dnešní zápas zvládli. Už od první třetiny jsme hráli dobře. Ve druhé třetině jsme hráli přesilovky, ve kterých jsme se dokázali prosadit a navýšit tak naše vedení. Ve třetí periodě už jsme si vedení pohlídali a dovedli jsme zápas do vítězného konce.“ (zdroj: www.hcslezan.cz)

Branky a nahrávky: 3. Měch (Tůma, Vítek), 32. Svoboda (Wolf, Chalupa), 34. Černý T. (Kocián, Vítek), 37. Tůma (Měch), 42. Vítek (Kocián, Měch) -€“ 17. Zháňal.

OPAVA: Šafránek -€“ Vrabel, Černý T., Slavík, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler – €“ Měch (C), Herman, Rousek, Vítek, Polok, Kafka, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý L., Svoboda, Chalupa.

BŘECLAV: Klimeš (37. Šurý) – €“ Směřička, Miklík, Höss, Dittrich, Vojáček, Beneš – Červenka, Medek, Kučera, Tobola, Zháňal (C), Kozel, Medřický, Buhaj, Konečný, Kubáč, Průdek, Čápek, Papp.

Další zápasy 37. kola: Vsetín – volno, Technika – Hodonín 3:4, Karviná – Poruba 3:5, Nový Jičín – Přerov 1:5, ValMez – Frýdek 4:3sn

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvům to jde i na kolečkách! Přípravka vybojovala stříbro

I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se …