Lvi nestačili na lídra tabulky Velké Meziříčí

Filip Hrbatý

Břeclavští Lvi po delší pauze a na nový rok jeli na led lídra tabulky a loňského finalisty play-off, do Velkého Meziříčí v oslabené sestavě.

Na úvodní branku se nemuselo dlouho čekat, když v čase 1:41 domácí využili zaváhání  v obraně Lvů a hned ze třetího střeleckého pokusu se mohli radovat. První třetina byla i díky malému hřišti, které stadion ve Velkém Meziříčí má, v tempu na obou stranách, První zákrok si brankář domácích, Slavíček připsal až v čase 7:36, kdy si Břeclav v přesilovce vytvořila pár šancí, ale nedokázala je využít. Například Tibor Sedláček se ocitl sám před brankářem, bohužel ani tento pokus se neujal. Naopak domácí odskočili na rozdíl dvou branek v čase 11:08, kdy T. Střecha uklízel puk do prázdné brány. Do konce třetiny si obě strany vytvořili pár šancí, ale oba brankáři dokázali vše zlikvidovat. Více ze hry mělo přeci jen domácí Velké Meziříčí.

Druhá třetina měla velmi rychlý začátek a byla jasně v režii domácích a díky 4 slepeným brankám si dokázali vytvořit náskok, na který už mohla Břeclav jen těžce dotahovat. První gól druhé třetiny padl v čase 23:25, kdy mu předcházela velká šance domácích. Domácí měli i nadále více hry. V čase 27:01 si D. Křenek natáhnul břeclavského brankáře a pod šibenici umístil puk. Stav byl už 4:0 pro Velké Meziříčí. Další branku domácí přidali za pouhých 49 vteřin. V tu chvíli si Lvi vzali oddechový čas. Poslední branku druhé třetiny přidal znovu T. Střecha v čase 29:06 a navýšil vedení svého týmu na 6:0. Lvi si vytvořili pár hezkých akcí, ale proti nim se postavil zkušený brankář, který si dokázal s pomocí obrany poradit. I když výsledek tomu nenapovídal tak po dvou třetinách to bylo na střely vyrovnané 24:25 pro domácí.

Ve třetí třetině proběhlo střídání břeclavských brankářů, Filipa Krále nahradil Michal Martinčík, i když F. Král nemohl ani za jednu branku a svůj tým držel skvělými zákroky!

I Břeclav se dočkala první branky, když hned v čase 40:43 Radim Lenkovič dokázal protlačit puk za záda domácího brankáře.(asistence Filip Hrbatý) Do konce utkání se výsledek už nezměnil a Břeclav dokázala třetí třetinu vyhrát 1:0, ale v zápase, kde hráli ve 12 lidech podlehli lídrovi tabulky 1:6.

Na konci utkání se vyhlašoval nejlepší hráč z každého týmu a za Břeclav byl vybrán zaslouženě brankář Filip Král, který tým držel skvělými zákroky. I přes prohru musíme pochválit všechny hráče, protože makali  a v malém počtu dokázali vzdorovat domácím, kteří hráli celý zápas ve velkém tempu.

Skóre: Břeclav 1 : 6 Velké Meziříčí

Počet střel: Břeclav : 28(12, 9, 7)  Velké Meziříčí: 49 (15, 19, 15)

Vyloučení: Břeclav : 2x ( 4 min) – Velké Meziříčí: 4x ( 16 min)

Rozehrávky brankářů: Břeclav : 6 – Velké Meziříčí: 4

Zblokované střely: Břeclav : (nejvíce R Juránek) – Velké Meziříčí: 4

Góly Lvů: Lenkovič Radim

tabulce soutěže se Lvi po 18. kole drží  na  8.místě., které by jim zajistilo postup do play-off

Odkaz na fotogalérii ze zápasu, od Jiřího Mráze najdete na webu HHK, pod odkazem

ROZHOVORY:

Filip Hrbatý – Hrající trenér

Shrnutí zápasů:

Do utkání jsme vyjeli ve velmi okleštěné sestavě k prvnímu týmu tabulky. Jelo nás 12- z toho 2 junioři. V utkáni bylo znát že Velmez je velmi dobře připravený a na domácím, malým hřišti umí hrat. Za zápas bych chtěl pochválit hráče z juniorky a oba brankáře za skvělé výkony. Ostatní kluci také do utkání dali co mohli. Musíme se soustředit na další, pro nás důležitější zápasy“.

Filip Král – Brankář

Rozhovor najdete ve středu na

Michal Martinčík – Brankář

1.nastoupil si do 3.třetiny za stavu 6:0, co sis říkal v hlavě?

„Byl jsem rád že dostanu šanci. Říkal jsem si že o výsledek už tolik nepůjde takže se soustředím jenom na svůj výkon a můžu být víc v klidu.“

2.Nepustil si žádný  gól, je to po prohraném zápasu přesto pro tebe malá výhra?

„Svým způsobem ano, mrzí mě, že si ze zápasu nebereme body, ale jsem rád, že jsem nezklamal důvěru, kterou mi trenéři dali.“

Tibor Sedláček – Útočník

V první třetině jsi měl velkou šanci na vyrovnání, ale brankář domácích tě na poslední chvíli vychytal. Jak bys popsal situaci z tvého pohledu?

„Měl jsem před sebou prázdnou branku a puk mi skočil, tak jsem radší šel do kličky do backhandu a tam jsem opět měl prázdnou bránu a nechápu jak se mi to tak nepovedeně povedlo vystřelit ale trefil jsem to golmanovi do lapačky. Dost mě to štvalo.“

Příští mistrovský zápas odehraje se na DOMÁCÍM ledě Lvů ve FOSFA ICE Aréně s týmem TJ Sokol Březina,

který do Břeclavi přijede v sobotu 11.1.2019. Utkání začíná v 17:00.

Instagram: hc_lvi_breclav

Facebook: Břeclavský hokej