Lvi navázali na první výhru a poradili si i v druhém přípravném utkání

Filip Hrbatý

Druhé přípravné utkání odehráli Lvi s týmem ze slovenské druhé ligy HK 91 Senica, která je hostila na svém zimním stadionu.

Zápas se hrál ve středu mezi dvěma dalšími, který byl a bude v sobotu. I možná proto vyjeli Lvi na Slovensko ve značně ořízlé sestavě 11+2. Oproti tomu Senica hrála na 4 útoky a 3 obrany.

První branku zápasu si v sedmé minutě připsal soupeř a ukázal, že zápas nebude nic jednoduchého. Lvi, se ale nenechali rozhodit a pokračovali dál ve svém „hokejovém“ systému hry. To za chvíli přineslo své výsledky a v čase 19:33 Roman Průdek srovnal utkání na 1:1. Za nerozhodného stavu se šlo do šaten.

Druhou třetinu měli ve své režii zcela břeclavané a zásluhou Radima Juránka (25:50), Libora Kocúra (36:10), Ondřeje Bartoše (39:04) a Marka Nešpora (39:53) se dostali do vedení 5:1. Senica také měla akce a některé byli opravdu povedené, ale svůj den, si,v pozitivním smyslu, vybral náš brankář Filip Král, který svými zákroky držel břeclavské Áčko ve vedení. Za druhou třetinu předvedl 14 parádních zákroků.

Ve třetí třetině, navázal na rozjetý vlak Filip Hrbatý, který v čase 43:15 poslal lvi do 5-ti gólového náskoku. Po chvíli se, ale začal projevovat počet hráčů, ve kterém hosté přijeli, začaly ubývat síly a Senica zvládla postupně srovnávat. Třemi góly v rozmezí 5-ti minut zkorigovala skóre na 6:4. Břeclavané si po poslední (trochu nešťastné) brance vzali Time, uklidnili hru a posledních 11 minu zápasu dohráli jistější a jednoduší hrou.

Skóre už se nezměnilo a tak si Lvi připisují další vítězství.

Trocha statistik Lvů

1.třetina          2.třetina          3.třetina  –       celkem

Skóre:                              1:1                  4:0                 1:3        –        6:4      (pro Břeclav)

Počet střel :                 22+ 1 gól         14+ 4              15+1       –      51 + 6 gólů

Počet zákroků:               8+ 1 gól         14                   13+3       –     35 + 4 góly

Počet trestných minut:     0                    0                     4           –             4

Nejvíce střel:               M. Göndör        M. Papp        L. Kocúr a       Marek Papp

1. Göndör

Odkaz na fotogalerii

ze zápasu od Michala Martinčíka nejdete zde:

ROZHOVORY:

Filip Hrbatý – hrající trenér – ohlas po zápase:

„ Zápas to byl složitý, i když Senica nebyla nijak extra hokejová, ale měli výraznou početní převahu a nás bylo málo, což na zápase bylo znát. Senica se snažila prosazovat tvrdším hokejem, ale kluci to všichni ustáli a hráli účelový hokej a taky se to ukázalo na gólech.

V poslední třetině už bylo vidět, že chyběli síly a Senica trochu zkorigovala výsledek. Ale naši kluci hráli opravdu dobře.“

Filip Král – Brankář

1. Jak na tebe Senica, jako zástupce slovenské druhé ligy působila?
    „Senica rozhodně nebyla snadným soupeřem. Byli agresivní, dohrávali souboje a celkově byli dost houževnatí. Takový soupeř je v přípravě ideální pro mistrovské zápasy.“
  2. Cítil jsi se dnes lépe, než v prvním přípravném zápase, kde si chytal 30minut. Trochu víc jsi od té doby potrénoval ?
    „Ano, rozhodně! Začínám se nejen já, ale i kluci do toho dostávat a věřím, že to bude jen lepší a lepší.“
  3. Ve druhé třetině, jsi byl stoprocentní a tým jsi dokázal hodně podržet, v poslední třetině, jsi dostal 3 ze 4 branek. Čím jsi myslíš, že to bylo?

„2. třetina byla parádní v podání celého týmu! Bylo vidět několik pěkných akcí a dokázali jsme si tak i vytvořit čtyřbrankové vedení! Kluci mi dost pomáhali a celkově bych je rád pochválil.

I přes to, že nás bylo pouze 11 hráčů a únava šla vidět, tak jsme to nevzdali a dohráli zápas dokonce z posledních sil! Z mého pohledu to byl zápas, od kterého bychom se měli odrazit do těch mistrovských.

Věřím, že až přijdou kluci, kteří se nemohli dostavit z různých důvodů, tak s tímhle přístupem můžeme pomýšlet na Play – Off!“

Další přípravný zápas ve FOSFA ICE Aréně odehrají  Lvi  v sobotu 31.8.2019 od 17:00 hod. s HOKEJ Uherský Ostroh.

Instagram: hc_lvi_břeclav

Facebook: Břeclavský hokej

HC Lvi Břeclav

Uzavření sběrného místa a sběrného dvora o Velikonocích

BŘECLAV V sobotu 30. března bude zavřeno sběrné místo na ulici Hájová i sběrný dvůr …