Foto David Korda

Lvi na domácí půdě proti Brumovu-Bylnice odčinili debakl z minulého kola v Ostrohu

Na ledě břeclavské Fosfa arény si Lvi vyšlápli na hokejisty Brumova-Bylnice a výsledek je 9 : 2

Průběh utkání
V sobotu 16.10.2021 se na břeclavském ledě Fosfa Arény konalo další mistrovské utkání krajské ligy Jihomoravského a Zlínského kraje. Pro domácí začalo utkání menší nepříjemností, když před jeho začátkem oznámil Filip Král, že se necítí dobře a během rozbruslení odešel domů. Naštěstí v Břeclavi máme gólmany na vysoké úrovni a tak se do branky opět postavil Josef Michálek, aby ukázal, že v minulém kole nebyla vysoká prohra Lvů jeho přičiněním. Utkání začalo poněkud nervózně, když se čekalo, kdo s jakou hrou vyrukuje. Avšak na začátku druhé minuty při napadání hostující hráč fauloval rychlého Lenkoviče a domácí šli do první přesilové hry utkání. Tu se jim podařilo v běžící třetí minutě využít, když střelu Patrika RUTKOVSKÉHO od modré před brankou tečoval Filip HRBATÝ. Dále hra pokračovala nadvládou domácích, která se prokázala brankou v jedenácté minutě, kdy se do úniku dostal Marek PAPP, který po kličce předal puk Michalu GABRIŠKOVI a ten se do prázdné branky nemýlil. Na tříbrankový rozdíl zvyšoval v sedmnácté minutě do prázdné branky Filip HRBATÝ po nahrávce Radima LENKOVIČE. V téže minutě ještě zvýšil náskok Jakub BOLTVAN po nahrávce Richarda GARČICE. Za stavu 4:0 pro domácí se šlo po první třetině do kabin.

Jakoby se domácí nechali náskokem ukolébat a do druhé třetiny se jim vstup vůbec nepovedl. Ve dvacáté čtvrté minutě snižoval skóre hostující Dominik MATULA (po tomto utkání by Dominik měl nastupovat ve druhé lize za nedaleký Hodonín pozn. redaktora). Lvi se začali opět dostávat do tempa a opět přebírali otěže utkání, což se projevilo při hře 4 na 4, kdy se ve dvacáté osmé minutě dostal do samostatného úniku Radim LENKOVIČ a střelou do horního rohu nedal brankáři šanci. Ve třicáté minutě se podařilo Lvům využít další přesilovou hru, kdy krásnou nahrávkou předložil Michal GABRIŠKA šanci do prázdné branky Radkovi ZHÁŇALOVI a ten zvýšil náskok a zároveň vyhnal brankáře Brumova z brankoviště. Ve třicáté druhé minutě bombou z mezikruží propálil střídajícího hostujícího brankáře Richard GARČIC. Do konce druhé třetiny už byla vidět jenom vyloučení (převážně domácích hráčů) a také na střídačku břeclavských hráčů přijel nový trenér Lukáš HÖKL, který se vrátil z Brna z utkání dorostenců na Technice.

Třetí třetina byla ve znamení tvrdé, někdy až zákeřné hry a rozhodčí měli tedy plné ruce práce. Ve čtyřicáté třetí minutě ještě zvýšil náskok Richard GARČIC. Domácí hráli převážnou část třetí třetiny v oslabení, avšak i v těchto situacích se dokázali ubránit inkasování branky. V tomto duchu se hrálo až do padesáté čtvrté minuty, kdy se Brumovu podařilo využít jednu z mnoha přesilových her a tak snižoval kapitán hostujících Jakub VANĚK. Poslední tečku za utkáním udělal v padesáté sedmé minutě brankou na konečných 9 : 2 Radek ZHÁŇAL po nahrávce Michala GABRIŠKY. Víc už se v utkání nestalo a tak si břeclavští Lvi připisují tři body z domácího ledu.

Hodnocení trenéra
Ohlas trenéra Lukáše HÖKLA (HC Lvi Břeclav)

„Dnešní utkání vzhledem k tomu, že jsem to viděl od poloviny druhé třetiny, tak po rozhovoru s bývalým trenérem Filipem HRBATÝM, první třetinu fantasticky plnili pokyny, které si řekli před začátkem zápasu, což také bylo vidět na skóre. No a potom, co jsem viděl, tak druhá třetina byla taková všelijaká. Nahoru dolu bych řekl. V té třetí třetině zbytečné fauly, soupeř začal hrát tvrdě, zákeřně až na hranici faulu. My jsme se tím nechali strhnout a to by nás v těch vyrovnanějších zápasech v budoucnu mohlo stát body. Určitě se budeme zaměřovat na vyjetí ze třetiny z obraného pásma, osobní souboje, zdvojování. Trošičku do toho zapojíme nějaké nové taktické věci a věřím tomu, že kluci porostou nahoru. Ještě chci říct k fanouškům, že jsou tady skvělí. Byli slyšet, což je dobré. Myslím si, že hráči tu jejich podporu vnímají.“