Lvi i v odvetě v sobotuv prohráli s Uherským Brodem

Filip Hrbatý

Muži odstartovali v sobotu druhou část základní části, ve které se se všemi týmy utkají v odvetách. Jako první přijel do břeclavské FOSFA ICE Arény HC Spartak Uherský Brod.

Rychlejší nástup do zápasu měl Uherský Brod, který během prvních 40-ti vteřin vyslal na našeho brankáře Filipa Krále hned 3 střely. Než uplynulo sedm minut bylo jich už 10. Žádná střela se ale, ke štěstí domácích, neujala a stav byl stále 0:0. ve dvanácté minutě dostali Lvi možnost skóre změnit, když se na trestnou lavici odebral hráč soupeře Mojžíš. Přesilovka jim však vydržela pouhých 7 vteřin. Za podražení byl vyloučen útočník břeclavské první lajny Roman Průdek. Ve hře 4 na 4 se dostala do šance dvojice Radim Lenkovič – Filip Hrbatý, branka však z této šance ani z narůstajícího tlaku nepadla. Prvního gólu zápasu se fanoušci dočkali až v čase 16:32, kdy Radek Zháňal pálil na brankáře, ten puk vyrazil za branku, kde byl připravený Michal Gabriška, který ho uklidil do brány hostů. V čase 18:57 trio břeclavských trenérů navýšilo náskok domácích Lvů na 2:0. Libor Kocúr posunul puk na Radima Lenkoviče, který přihrávkou do prázdné brány vybídl Filipa Hrbatého, který zakončil pěknou akci. Do konce první třetiny se už nic výraznějšího nestalo a Lvi tak šli do šatny se dvoubrankovým náskokem.

2.perioda začal ve volnějším tempu, kdy oba týmy čekaly na první krok. Hra se rozproudila až v osmé minutě,  kdy se Lvi bránili oslabení. A zvládli to skvěle, břeclavská obrana Uherský Brod skoro do ničeho nepustila a když hráči přeci jen vystřelili,FilipKrál byl v bráně připravený, celkově si ve dvou minutách početního oslabení připsal 3 zákroky.  Pak přišel zlomový bod celého zápasu. „Bohužel jsme soupeře nechali dostat se zpátky do zápasu, místo toho abychom zápas definitivně rozhodli.“ Řekl v pozápasovém rozhovoru Radim Juránek. Uherský brod zvládl během dvou minut a  sedmi vteřin hned 3x skórovat a získal tak vedení na svou stranu. Nejprve v čase 31:22, kdy břeclavský brankář vyrazil střelu pouze před sebe, s čímž si poradil soupeřův hráč Vaculín. Pak v čase 33:03, kdy A. Prokeš najel z levé strany a střelou k lapačce znovu překonal našeho brankáře. V čase 33:29 třetím gólem M. Hlaváč dokončil neuvěřitelný obrat Uherského Brodu. Za další dvě minuty se vystupňovalo napětí, které bylo v hráčích a před brankářem hostů se do pěstní šarvátky pustli Hrbatý a Bařinka. Bitku vyhrál břeclavský Hrbatý, který se společně se soupeřem odebral na trestnou lavici. Tři minuty před koncem třetiny si první formace Lvů zvládla vytvořit několik šancí, branka však bohužel nepadla. To bylo ze druhé dvacetimutovky vše a do šaten se šlo za těsného stavu 3:2 pro Uherský Brod.

V poslední třetině začal lépe znovu soupeř. I přes to mohl tři a půl minuty po začátku vyrovnat Michal Gabriška. K velké smůle celého jeho týmu však netrefil prázdnou bránu. V čase 45:54 přidali hosté další branku. Z poza brány si najel O. Macháček, který na bližší tyč propálil „reverse“ naše gólmana. Skóre tak bylo už 4:2 pro Uherský brod. O pár minut později dostali Lvi další příležitost obrátit nepříznivý stav zápasu. Dvouminutovou přesilovku však nevyužili. Dvě a půl minuty před koncem se definitivně rozhodlo když hosté přidali pátou branku, (čas 57:35).

Z břeclavského ledu si tak odvezli všechny 3 body.

V tabulce Lvi po 10-ti kolech sestoupili z top 8 a aktuálně se nachází na 9. místě

HC Lvi Břeclav :  HC Spartak Uherský Brod   2 : 5  (2:0, 0:3, 0:2)

Počet střel: Břeclav  : 33 (15, 7, 11) –  Uh. Brod: 32 (13, 13, 6)

Vyloučení: Břeclav  : 2x ( 4 min)  –    Uh. Brod: 3x ( 6 min)

Shrnutí zápasů:

„Začátek zápasu nám moc nevyšel, soupeř se dostal do pár vyložených šancí, ale nás naštěstí podržel výborný Kralda (brankář Filip Král pozn.red.) hlavně díky němu byl stav po prvních minutách nerozhodný.

V druhé polovině první třetiny se naše hra zlepšila a podařilo se nám vstřelit dva góly. Nevím jestli nás to zase uspokojilo, ale od druhé třetiny naše hra nebyla vůbec dobrá. Už po několikáté se nám stalo, ze na místo toho abychom my byli ti kdo udávají tempo zápasu a na soupeře tlačili, protože jsme ti kdo jsou ve vedeni, tak se nějakým nepochopitelným způsobem zabrzdíme a čekáme s čím na nás soupeř vyrukuje.

Do konce kalendářního roku nám zbývají tři zápasy, ve kterých musíme bezpodmínečně bodovat jakýmkoliv způsobem, jinak se nám cesta do play-off vzdálí a po novém roce by se nám postupová osmička doháněla asi těžko“.

Radim Juránek – Útočník

1. Dnes jste měli dobrý začátek, co si myslíš že vedlo k takovému zlomu?

„Bohužel jsme soupeře nechali dostat se zpátky do zápasu, místo toho abychom zápas ve druhé třetině definitivně rozhodli, tak jsme je nechali hrát co oni potřebovali. Vůbec jsme jim jejich hru neznepříjemnili a nechávali jsme jim až moc času při rozehrávce, místo toho abychom jejich obránce dostali pod tlak.“

1. Běhen dvou minut jste inkasovali 3 branky, co se stalo?

„Jako by nás už první inkasovaný gól nalomil. Hráče Uh. Brodu jsme začali pouštět do velkých šancí a Kraldovi jsme vzadu vůbec nepomohli. V celé sezoně jsme neměli problém dávat 5 gólu v zápase a v posledních dvou utkáních jsme si v koncovce vybrali hodně smůly, snad se to v nadcházejících zápasech zase obrátí k lepšímu.“

1.  Jak se ti dnes hrálo?

„Hrálo se mi dobře, akorát ke konci zápasu převládala frustrace kvůli zbytečně ztraceným bodům z domácího hřiště.“

Příští mistrovský zápas se opět odehraje na domácím ledě ve FOSFA ICE Aréně,

ve ČTVRTEK 12.12.2019 v 18:00 kdy Lvi přivítají tým Dynamiters Blasnko HK.

Instagram: hc_lvi_breclav

Facebook:  Břeclavský hokej

HC Lvi Břeclav

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …