Lvi fotbalovým výsledkem zvítězili v Boskovicích

60 minut nepadla branka, nakonec Lvi v prodloužení rozhodli defenzivní zápas a jedinou brankou na ledě druhého týmu tabulky zvítězili.

1. listopadu 2021 se Lvi vydali v rámci regionálního derby opět na led Boskovic.

Průběh zápasu

Zápas to byl již od 1. minuty ve vysokém tempu, kde si obě strany dokázaly vytvořit několik šancí, avšak oba brankáři za svá záda puk nepustili.
Do druhé třetiny vstoupili Lvi ještě lépe, kdy soupeře už téměř nepouštěli ke střelbě a měli více ze hry. V závěru třetiny mohl vstřelit z úniku první gól zápasu, ale domácí brankář si s tímhle pokusem dokázal poradit.
Třetí třetina byla ve stejném duchu jako to druhá. Bojovnost a zodpovědná hra dozadu dokázala mařit šance Boskovic. Ke konci třetího dějství měli Lvi i několik příležitostí zvrátit zápas ve svůj prospěch, ale gól už nepadl.

Za stavu 0:0 se šlo do pěti minutového prodloužení, které nemělo dlouho trvání. Po přihrávce Marka Pappa vstřelil vítězný gól náš junior Lukáš TOPOLANSKÝ. Další důvod k oslavě měl náš další junior KIRIL Dymshakov, který vychytal svou první nulu za A-tým.
Lvi si tedy připisují veledůležité 2 body do tabulky.

Rozhovor

s mladým ruským brankářem Kirilem Dymshakovem:
*Odpovědi přeloženy z anglického originálu

Kirile gratuluji k první nule v mužích.. jak se cítíš, jaké jsou tvé pocity a dojmy?
Děkuji, cítím se skvěle. Ale stále musím trénovat a ukazovat co umím v zápasech

Jak se zrodilo tvé angažmá v HC Lvi Břeclav?
Agent se kterým spolupracuji mi nabídl jít do České republiky na try-out

Jak se ti libí v Břeclavi a co děláš ve svém volném čase když nejsi na ledě?
Studuji především dálkově. Tak se můžu procházet po Břeclavi a cestovat do jiných měst.

Jak se ti libí práce s trenérem brankářů v juniorce a A-týmu, Miroslavem Foukalem?
Rád s ním pracuji, jediný problém je, že neumím jazyk a musíme komunikovat pomocí spoluhráčů.

Jaký je tvůj hokejový vzor a čeho by si chtěl v hokeji dosáhnout?
Upřímně, nemám hokejový vzor. Mým snem je zahrát si za národní tým své země.

Kdo tě k hokeji přivedl a jaké byly tvé začátky v kariéře ?
Když mi bylo 8 let, viděl jsem, že místní klub hledá brankáře do přípravky a rozhodl se jít to zkusit. Začátky byly těžší, protože všichni už měli zápasové zkušenosti a já ještě neuměl ani bruslit.

Jak se ti chytá regionální liga juniorů? Co říkáš na její úroveň a na úroveň krajské ligy mužů?
V juniorské v lize, ve které hrajeme není hra tak rychlá. První utkání za muže bylo těžké, ale teď už si na rychlejší hru zvykám.

Jaké jsou tvé plány?  Zůstaneš v Břeclavi, nebo po sezóně zamíříš jinam?