Na snímku jeden z nejaktivnějších hráčů utkání R. Zháňal.

Lvi doma suverénně přehráli svého soupeře v boji o play off

HC Lvi Břeclav : HC Uh. Hradiště           9:2 (4:1, 2:1, 3:0)

Sestava Břeclav:  Hübner ( Foukal) – Směřička, Papp, Dora, Zugar, Göndör,Klauda – Zháňal, Průdek, Gabriška, Lenkovič, Klimovič, Hrbatý, Čápek, Jajcay, Juránek, Bolfík, Nešpor

Sestava Uh. Hradiště: Oharek ( od 21. Jakubčík) – Fridrich Zd., Hrabec, Kojecký, Lišaník – Forman, Burša, Tomešek, Fridrich D., Nohál, Rauš, Kršjak, Bednařík, Červenka

Branky: 2. Klimovič (Hrbatý, Klauda), 3. Průdek (Zháňal, Gabriška), 16. Zháňal (Papp), 19. Gabriška (Zháňal, Průdek), 22.  Lenkovič (Klimovič, Hrbatý), 29. Klimovič (Směřička, Hrbatý), 45. Zháňal (Papp, Průdek), 53. Lenkovič (Klimovič), 58. Hrbatý (Klimovič, Lenkovič) – 12. Forman (Kršjak, Bednařík), 28. Lišaník (Fridrich D., Červenka)

Vyloučení: 6:5  Využití: 2:1 Oslabení: 0:0 Průběh utkání: 2:0,  2:1,  5:1,  5:2,  9:2

Po porážce v Blansku minulý týden, mají Lvi na krku nůž, týkající se postupu do do play off. Náš soupeř z Uh. Hradiště měl před sobotním utkáním na postupové pozici stejný počet bodů, lepší vzájemný zápas a má stále utkání k dobru. Aby Lvi měli svůj postup na svých hokejkách museli tedy bezpodmínečně zvítězit v tomto utkání minimálně o čtyři branky.

Od prvních vteřin zápasu bylo jasné, že si naši hokejisté uvědomují potřebu nastřílet co nejvíce branek. Po několika šancích se prosazuje náš druhý útok hned ve druhé minutě a o minutu a půl později i první formace. Během tří minut byla polovina z úkolu zvítězit o čtyři góly splněna. Hosté se ale vzdát nechtěli. Po úvodním šoku zlepšili svůj pohyb a i oni začali dorážet na naši branku. V desáté minutě jim také dopomohlo ke zvýšení jejich další aktivity naše první vyloučení. Oslabení jsme dokázali ubránit, ovšem chvíli poté přesto inkasujeme. Konec první třetiny je ovšem opět v naší režii. Prosadí se ještě dvakrát první formace, ve které je zejména velmi aktivní R. Zháňal, kterému utkání přišlo mimořádně k chuti.

Do druhé třetiny vstupujeme  s tří brankovým vedením a hosté s novým brankářem mezi tyčemi. Tomu vydrží čisté konto pouze minutu a 14 vteřin. Hned první střídání druhé pětky přináší potřebné vedení o čtyři góly. hosté vědomi si potřeby skórovat jsou nyní mírně aktivnějšími. Naše obrana v čele v brankářem Hübnerem ovšem v klidu odolává. Ve 28. minutě dochází ovšem k drobné komplikaci. Hosté tentokrát dokáží využít další přesilovou hru a rázem jsou v lepší pozici oni. Lvi ovšem ihned zavírají soupeře v jejich třetině a po krásné nabídce od modré čáry doráží J. Klimovič za záda bezmocného brankáře Uh. Hradiště a Lvi jsou opět ve vedení o potřebné 4 branky. Ve zbytku druhé části hry se již mnoho nestane. Uh. Hradiště toho příliš nevymyslí a Lvi nemají v těchto minutách úplně nepřesnější mušku.

Třetí třetina je již ve znamení naší hry. Lvi v klidu kontrolují průběh zápasu. hosté jakoby rezignovali a za celou dobu dvaceti minut ohrozí F. Hübnera pouze několika střelami, se kterými si v klidu dokáže poradit. Když se ve 45. minutě opět prosadí dnes velmi agilní R. Zháňal, je vidět na obou soupeřích, že je již rozhodnuto. V poslední desetiminutovce si ještě obranu hostujícího celku dokáží rozebrat J. Klimovič a zakončující R. Lenkovič a třešničkou na dortu byla přesilovková spolupráce druhého útoku, když F. Hrbatý po krásné kombinaci zakončuje do prázdné branky. Lvi se ještě ženou za desátým gólem, ale ten již nepadne.

Důležité utkání tak končí jednoznačnou výhrou Lvů, kteří ze čtvrtého domácího zápasu v letošním roce vybojovali již 11 bodů. V boji o postup do play off máme teď vše ve vlastních rukách. Pokud dokážeme zvítězit ve dvou zbývajících zápasech postup nám již nemůže uniknout. O další potřebné body pojedou Lvi bojovat do Kroměříže v sobotu 10.2. Poslední zápas základní části pak odehrají po volném kole na domácím stadionu proti Rosicím 24.2. od 17:00.

Každodenní život legionářů v Rusku

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav středa 17.4.2024/ 18:00  Historická přednáška Bc. Petra Holobrádka z cyklu Břeclavsko …