Lvi doma sahali po dalších bodech, Velké Meziříčí, ale zůstává neporaženo

Filip Hrbatý

V sobotu 19.10.odehráli muži druhý domácí zápas sezóny. Led Fosfa arény přivítal lídra tabulky a loňského finalistu play-off, HHK Velké Meziříčí.

Zápas začal od první minuty ve velmi rychlém tempu. Hned z první střely celého zápasu se prosadil Radek Zháňal, který poslal lvy do vedení. To ale netrvalo dlouho. Druhou střelu v zápase mělo na hokejce Velké Meziříčí, které dokázalo srovnat na 1:1. Soupeř se nechával často vylučovat a domácí lvi si zvládali vytvářet pěkné šance. Faulů bylo v 1. třetině celkem 6, jeden z toho byl v šestnácté minutě hlavním rozhodčím potrestán samostatným nájezdem ve prospěch V. Meziříčí, který David Křenek dokázal proměnit a navýšil skóre na 2:1 pro soupeře. To se domácím moc nelíbilo, hlavně Radku Zháňalovi, který nekompromisní střelou mezi ramenem a tyčí dorovnal skóre na 2:2 a připsal si tak už druhou branku zápasu. Skóre se už neměnilo a po prvních dvaceti minutách se šlo do šaten za vyrovnaného stavu.

Ve druhé třetině Meziříčí znovu zopakovalo přesnost první střely a z úvodu navýšilo skóre na 3:2. Lvi se nenechali rozhodit a zanedlouho dorovnali, když se brankářovi hostů nepodařila rozehrávka a Bronislav Čápek poslal přesnou přihrávku Kristiánu Lokajovi, který v klidu uklidil puk do prázdně brány. Stav zápasu byl tedy znovu vyrovnaný. Pokračovalo se znovu ve svižném tempu, chodili přesné přihrávky a diváci mohli sledovat pohledný hokej. Domácí brankář Filip Král si připsal dalších 11 úspěšných zákroků. Velké Meziříčí si ale neslevilo a podařilo se mu vstřelit dvě slepené branky, kterými odskočilo na 5:3. Lvi se, ale ani na vteřinu nevzdali a hra pokračovala ve stejné režii dál. Ještě do konce periody, zvládl Michal Gabriška dotáhnout na 5:4, víc už se ale nestalo a do šaten šlo Meziříčí s jednobrankovým náskokem Ve druhé dvacetiminutovce přestřílelo Meziříčí Lvy rozdílem deseti, kdy si domácí brankář Král připsal 18 zákroků (+ 4 rozehrávky).

Poslední třetina nabídla opravdu vyrovnaný hokej, což vzhledem k tabulkovému postavení a hlavně minulé sezóně nebylo úplně samozřejmostí. Všichni hráči odevzdali na ledě maximální úsilí a diváci břeclavského zimního stadionu i dále sledovali rychlý hokej. I přes mnoho šancí, hlavně z holí soupeře se skóre už nezměnilo. Lvům nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, ve které naopak musel za brankáře zaskakovat náš kapitán Marek Papp. Celkově si tento hráč v zápase připsal 4 zblokované střely, což určitě stojí za zmínku.

Zápas nakonec tedy skončil vítězstvím, zatím neporaženého, Velkého Meziříčí, které dál vede tabulku.

Fanklub soupeře, který na tento zápas vypravil autobus oslavil výhru svých hráčů, ale i příznivci domácích lvů, ocenili výkon hráčů potleskem ve stoje.

To u nás není úplně zvykem a o to víc si toho vážíme. Snad nic vám po takovém zápase nedokáže více zvednout náladu“ zaznělo ze šatny domácích.“

Všem divákům tedy děkujeme za pěknou atmosféru.

Skóre:             Lvi 4 : 5 Velké Meziříčí

Počet střel:    Lvi: 22 (10, 8, 4) – Velké Meziříčí: 38 (7, 18, 13)

Vyloučení:      Lvi: 2x (4min.)– Velké Meziříčí: 6x (14min.)

Zblokované střely: Lvi: 6 – Velké Meziříčí: 5

Góly lvů: Zháňal Radek 2x, Gabriška Michal , Lokaj Kristián

ROZHOVORY:

Filip Hrbatý – Hrající trenér

Shrnutí zápasu:

„Soupeře jsme se nezalekli a do utkání jsme vstoupili zodpovědně. Bohužel soupeř dokázal využít každé naší chyby a proměnit ji v branku.

Průběh utkání byl v podstatě stejný, Velké Meziříčí nám vždy o jeden gól uteklo a my poté doháněli. V půlce zápasu jsme dostali ve 20ti vteřinách dva slepené góly a to už se nám nepodařilo dotáhnout.Ve třetí třetině si soupeř náskok zkušeně pohlídal a do ničeho nás nepustil. Za přístup do tak těžkého utkání musím všechny kluky pochválit. Do příštích utkání se musíme vyvarovat chyb, které děláme v útočném pásmu kolem modré čáry, z těchto akcí se často soupeři podaří nám puk vypíchnout a už nám ujíždějí. Takto dostáváme dost branek. V obrané třetině musím říct, že jsem se zlepšily.“

Filip Král – Brankář

1. Zatím si odchytal všech 5 mistrovských zápasů jako brankářská jednička, jak bys ohodnotil začátek sezóny?

„Do začátku sezóny jsme podle mě vstoupili s vyšším odhodláním a bojovností než minulou sezonu. Řekli jsme si co chceme hrát a zatím předvádíme výkony, od kterých se můžeme odrážet do ostatních zápasů.“

1. Připsal sis 38, mnohdy dost těžkých zákroků, jaké pro tebe bylo Velké Meziříčí?

Ano, střel bylo mnoho jako každý zápas, ale rozdíl byl v tom, že každá střela dost nebezpečná. Snažili se hodně kombinovat a nahrávat do prázdné brány nebo střílet přes naše obránce od kruhů. Podle mě, je Velké Meziříčí jeden z těch nejlepších týmů v lize, což šlo poznat ať už v bruslení nebo v individuální činnosti jednotlivých hráčů, nicméně jsme s nimi dokázali držet krok a odehrát skvělý zápas. Hlavně ukázat všem, že nepatříme na poslední příčku v tabulce.“

1. Co říkáš má dnešní atmosféru, Meziříčí vypravilo autobus a i břeclavských fanoušků bylo více než bylo loni obvyklé.

„Atmosféra byla dnes úžasná! Chtěl bych všem poděkovat, kdo přišel na zápas! I ta atmosféra nás hnala kupředu. Chtěli jsme se i ukázat před domácím publikem. Krásné gesto bylo i to, že ikdyž se prohrálo, tak většina lidí stála a tleskala nám.“