Lvi berou z Velké Bíteše plný počet bodů

Filip Hrbatý

V sobotu 12.10 Lvi vyjeli k soupeři z nedaleké Velké Bíteše. Před začátkem utkání byla věnována minuta ticha zesnulému Karlu Gottovi stejně jako na všech stadionech v ten den. Po zaklepání holí o led se Lvi mohli pustit do zápasu.

Do první třetiny Lvi doslova vletěli. Dokázali si vytvořit několik šancí a zápas bych v režii Lvů. I na počtu střel bylo znát, že Lvi jsou houževnatější, avšak první gól vstřelili domácí, kdy hráč Bíteše dokázal ujet sám na bránu a v zakončení se nemýlil. Lvi ale nepolevili a dokázali ještě před koncem první třetiny skórovat. Díky trefě Radima Lenkoviče se šlo do kabin za stavu 1:1.

Druhá třetina byla ve znamení četných vyloučení Lvů. Prakticky 10 minut Lvi hráli v oslabení, což dalo možnost domácím obrátit vývoj zápasu. Ale marně, v brance znovu čarovala naše jistota Filip Král, který za svá záda nepustil žádný soupeřův puk. Domácí nedokázali využít ani jednu přesilovou hru ve druhé třetině i přes několik možností, i přesto, že počet střel ve druhé třetině byl 15:6 pro domácí,. Lvům stačilo 6 střel na to, aby dokázali vstřelit hned 2 góly. Našimi střelci byli Filip Hrbatý a znovu Radim Lenkovič, kteří vyhnali domácího brankáře z brány a ve třicáté minutě došlo tedy ke střídání brankářů. Do kabin se šlo za stavu 1:3.

Třetí třetina byla gólově nejbohatší. Hned v první minutě se ale prosadili domácí přesnou střelou k tyči. Lvi nepolevili, ale naopak přidali! Na kontaktní branku soupeře dokázali odpovědět a to hned 3x! Dvakrát z hole Michala Gabrišky a jedenkrát z hole našeho kapitána Marka Pappa. Lvi už si patřičný náskok uhlídali a mohli se radovat první venkovního vítězství za plný počet bodů. Za zmínku stojí také to, že při zápase byl zraněn Radek Zháňal, který i přes rozseklé obočí zápas dohrál a byl u všech gólů ve třetí třetině.

Skóre:            Spartak V. Bíteš : HC Lvi  Břeclav  2 : 6 (1:1, 0:2, 1:3)

Počet střel:     Lvi:33 (19, 4, 10)  V. Bíteš: 39 (12, 15, 11)

Vyloučení:     Lvi: 5x – V. Bíteš: 6x

Góly Lvů:      Gabriška Michal 2x, Lenkovič Radim 2x, Papp Marek, Hrbatý Filip

Odkaz na fotogalérii ze zápasu, od Vladimíra Svobody najdete zde:

ROZHOVORY:

Marek Papp – Kapitán

Shrnutí zápasů:

„Do zápasu jsme vstoupili dobře a Bíteš jsme do moc šancí nepustili. Bohužel jsme se asi v polovině prvni třetiny nevyvarovali chyby na útočné modré čáře ze které soupeř otevřel skóre. Na střídačce jsme si ale řekli že se nic neděje, že máme víc ze hry a góly rozhodně přijdou.

První přisel ještě do konce první třetiny a další dva jsme přidali v druhé třetině.

Na začátku třetí třetiny sice Bíteš snížila na rozdíl jediné branky, ale poté se už víceméně k ničemu nedostala a naopak my jsme dokázali přidat ještě další 3 góly.

Z vítězství máme ohromnou radost, protože jsme po dlouhé době dokázali naplno bodovat na soupeřově hřišti a navíc jsme hráli tak, jak by jsme chtěli hrát celou sezónu. Výborně jsme zvládli oslabení a celkově hra v obraném pásmu byla dobrá, podpořena opět výborným gólmanem.“

Radek Zháňal – Útočník

1. Jak jsi se cítil před zápasem?

„Jeli jsme na zápas skoro v plné sestavě, přijeli jsme včas a myslím že nálada byla dobrá. Cítil jsem z týmu, že si jedeme pro 3 body!“

1. Minulý zápas jste na ledě Bíteše prohráli velikým rozdílem, dnes tomu bylo úplně jinak, kde vidíš největší rozdíl?

„Každý zapas je jiný, nám se na jejich ledě nikdy nedaří, až jsem si říkal, že je to už takový komplex z toho jejich zimáku, který je hodně studený, ale věděli jsme, že Bíteš má 1 bod za 4 zápasy,  a že na tom nebudou nějak dobře a musíme toho využít. Myslím, že jsme do utkání vstoupili zodpovědně od obrany a aktivně do útoku. Sice jsme po hrubé individuální chybě prohrávali 1:0, ale otřepali jsme se z toho a týmovým výkonem jsme zápas zvládli.“

1. Po zápase jsi musel do nemocnice, co se ve 39. minutě zápasu stalo?

„Dával jsem bodyček a protihráč mě při pádu řízl bruslí nad oční víčko, naštěstí jsem zápas dohrál a až po zápase jsem jel na šití.“