Lvi berou z prvního domácího mistrovského zápasu 1 bod

Filip Hrbatý

V pátek 4.10. odehrál břeclavský A- tým první domácí mistrovský zápas nové sezóny. Břeclavská Fosfa aréna přivítala tým HC Uherské Hradiště.

V první třetině byla Břeclav lepší týmem a přestřílela svého soupeře 14: 10, ale po první dvacetiminutovce se výsledek více líbil hostům, kterým se do břeclavské brány šťastně odrazil puk.

Břeclav nastoupila do druhé třetiny zase lépe a konečně se prosadila po střele M. Gabrišky, který prostřelil soupeřova brankáře. Soupeř neváhal a zanedlouho se dostal znova do vedení, když střelu od modré tečoval před brankou a zase byl o gól dopředu. Nutno podotknout, že lvi si nachystali plno šancí, ale brankář Hradiště chytil i nemožné. Naštěstí se po velkém tlaku lvi dokázali znova prosadit a dorovnat výsledek, když se podruhé v utkání trefil M. Gabriška. Do kabin se šlo za stavu 2:2

Ve třetí třetině každý připsal po jedné brance a do vedení šli prvně zase hosté a Břeclav se snažila prostřelit brankáře, ale ten jim dělal velké starosti, až nakonec M. Göndör dokázal vsítit gól od modré čáry. Břeclav si vytvořila spoustu šancí se kterými mohla vyhrát už v základní době, ale bohužel se tak nestalo a šlo se do prodloužení.

Břeclavští lvi hrají výborně prodloužení a jsou mnohem více na puku. oba týmy si vytvořily příležitosti, kterými mohli ukončit zápas, ale oba brankáři měli svůj den a šlo se na nájezdy.

Domácí lvi nedokázali ani jednou prostřelit soupeřova brankáře a soupeř to dokázal dvakrát a odváží si o bod navíc.

Shrnutí zápasů:

„Myslím si, že zápas se hrál v celkem slušném tempu z obou stran.

První třetinu jsme prohráli smolným gólem, kdy se puk do naší branky odrazil od soupeřovi nohy.

Nicméně ve druhé třetině jsme dokázali dvakrát srovnat, takže musela rozhodnout třetí třetina.

V kabině jsme si řekli že musíme být trpěliví, že naše šance na gól určitě přijdou, protože za celý zápas jsme jich měli nepočítaně. Bohužel opět jsme museli skóre dohánět, což se nám naštěstí povedlo a muselo rozhodnout prodlouženi, potažmo nájezdy.

V prodloužení si myslím, že jsme byli aktivnější a měli i pár šanci na to, abychom zápas rozhodli. Bohužel se to nepovedlo a muselo se jít do nájezdů, kde už je to vždy loterie. V Blansku nám to vyšlo, doma bohužel ne, ale tým bych chtěl pochválit za bojovný výkon a za to že jsme sice celý zápas museli dotahovat, ale ani jednou jsme Hradišti nepovolili odskočit na rozdíl dvou gólů, za což můžeme výraznou mírou také děkovat Kraldovi (brankářovi Filipovi Královi, pozn. red.), který nás opět podržel a předvedl parádní výkon, stejně tak i brankář hostů. Gólmani na obou stranách byli podle mě hlavními osobami svých týmu v tomto zápase“.

Kristián Lokaj – Útočník

1. První mistrovský zápas za Břeclav, jak jsi se na ledě cítil?

„Cítil som sa celkom dobre uvoľnene. Takisto som cítil rozdiel medzi dnešným zápasom a zápasmi v príprave . Tempo bolo rýchlejšie a hlavne už sa hrá na body, ktoré potrebujeme zbierať do tabuľky.“

1. Jak ti sedla nová šatna?

„Na šatňu nemôžem povedať jeden mínus. Je tu v podstate všetko čo potrebujeme .Chalani sú super , zišiel sa tu veľmi dobrý kolektív si myslím.

1. Co na tebe působí jako největší plus a naopak největší mínus břeclavského A-týmu?

„Veľký plus je práve kolektív a celkový prístup. Chalanov hokej baví, všetci ťaháme za jeden povraz a povzbudzujeme sa . Taktiež sa mi páči zabezpečenie na zápasoch. Vždy je pripravene ovocie, pásky, uteráky, občerstvenie a tak ďalej, nie v každom klube to tak funguje!“

Prohráli jste těsně až v samostatných nájezdech, jak bys zhodnotil zápas?

„Zápas ma veľmi mrzí ako dopadol. Mali sme gólových šancí minimálne na 2-3 zápasy. Dovolím si tvrdiť, že súperovi vyhral brankár celý zápas. Z môjho pohľadu sme boli lepším teamom, ale šťastena stála pri súperovi. Vidieť ste to mohli v predlžení, kde super držal puk z 5 minút maximálne 30 sekúnd . Verím že ďalší týždeň privezieme 3 body z Veľké Bíteše.“

Děkuji za rozhovor

„Taktiež ďakujem“

Další, mistrovský zápas (venkovníodehrají Lvi v sobotu 12.10.2019 se HC Spartak Velká Bíteš.

Instagram:hc_lvi_breclav

Facebook:Břeclavský hokej

HC Lvi Břeclav

Uzavření sběrného místa a sběrného dvora o Velikonocích

BŘECLAV V sobotu 30. března bude zavřeno sběrné místo na ulici Hájová i sběrný dvůr …