il.foto

Lokomotiva hostí o víkendu dva volejbalové turnaje

BŘECLAV – O nadcházejícím víkendu bude hala Lokomotivy Břeclav patřit volejbalistkám.

V sobotu se zde po celý den odehraje tradiční podzimní turnaj žen, který tentokrát nese podle generálního partnera název EUROPRINTY Volleyball Cup. Turnaj s mezinárodním obsazením je důležitou součástí přípravy volejbalového týmu žen TJ Lokomotiva Břeclav na další prvoligovou sezonu.

Formu Břeclavanek prověří extraligový Senický volejbalový klub, kadetská reprezentace Slovenska (hráčky ročníku 1998, které se letos v Břeclavi představily na Turnaji olympijských nadějí) a rakouský extraligový tým ASKÖ Linz-Steg, vedený bývalým trenérem české volejbalové reprezentace Jiřím Schillerem. Senica byl v minulosti několikrát mistrem Slovenska, pak ale přišly hubenější roky a dokonce sestup z extraligy, vloni se ale senický tým opět vrátil mezi slovenskou elitu.

„Náš kádr by už měl být z 90 procent kompletní, ještě řešíme jednu blokařku. Kostra týmu je stejná jako vloni, zůstaly i holky z Brna, které nám pomáhaly v závěru minulé sezony, na hostování máme ještě další dvě hráčky z Brna a Frýdku-Místku, které se přes léto věnovaly  plážovému volejbalu,“ říká o svém týmu trenér Ivan Rylich.

Rozpis turnaje:

9.00 Lokomotiva – Senica

10.30 Linz – Slovensko 98

12.00 Linz – Senica

13.30 Lokomotiva – Slovensko 98

15.00 Senica – Slovensko 98

16.00 Lokomotiva – Linz

Začátky utkání jsou pouze orientační a budou upřesněny podle ukončení předcházejících zápasů.

V neděli 7. září se v hale Lokomotivy uskuteční mezinárodní turnaj žákyň a kadetek, na kterém se představí kromě pořádající Lokomotivy Břeclav týmy VK Skalica, VK Pezinok, TJ junior Brno, TJ Sokol Brno a VK Pegas Znojmo. Hrát se bude od 9.00.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …