Listopadový Malovaný kraj

Poslední letošní číslo tohoto časopisu Slovácka, vycházejícího v Břeclavi, se věnuje hned několika tématům z Břeclavska.

Takřka hned v úvodu je text z historie průmyslu, konkr. článek o někdejších cihelnách v Moravské Nové Vsi – Vodvářkově a Petrjánošově. O kus dál našel své místo příspěvek o tom, jak se dostal na Podluží vánoční stromek. Zajímavé jsou nepochybně výňatky z frontové korespondence z doby 1. světové války, již domů posílal vojín Jakub Kratochvíl z Brumovic. Upozornit se dá rovněž na ohlédnutí za průběhem nedávné břeclavské konference Živý folklor, věnované financování národopisných aktivit. V seriálu Mozaika z přírody BR Dolní Morava se pak dozvíte, že zdejší lesy byly zařazeny do prestižního systému Mezinárodní síť Modelových lesů. A na závěr dlužno dodat, že v tomto vydání nechybí ani pravidelně dvakrát ročně uveřejňovaný blok poezie.

Dvouměsíčník Malovaný kraj, vycházející od roku 1946 v Břeclavi, se věnuje historii, folkloru, osobnostem, turistice, přírodě a mnoha dalším zajímavostem regionu.

Více se o obsahu periodika a jeho zaměření dozvíte na webových stránkách www.malovanykraj.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

MALÉHrY – Zápisky z cest

BŘECLAV / Obřadní síň židovského hřbitova Břeclav neděle 26.5.2024/ 17:00  MALÉHrY – Zápisky z cest My …