a rozjely se kolotoče.

Letošní slavnosti se vydařily na jedničku

BŘECLAV – Kolotoče, blešák, folklor a koncerty. To vše a mnohem více nabídly letošní Břeclavské svatováclavské slavnosti.

Už v pátek zahájil slavnosti bleší trh, který se u prodejců i nakupujících setkává se stále větším ohlasem. Navazující koncerty mladých kapel z Břeclavi a okolí potěšily zejména mladší ročníky. V sobotu si z pestrého programu vybrali všichni. Za vyzvednutí určitě stojí vystoupení orchestru Jedličkova ústavu The Tap Tap. Skvěle odehraný koncert, humor a nadhled tělesně postižených hráčů by mohl být inspirací pro mnoho „hvězd“ současné populární hudby.

Oblíbenou atrakcí letošního ročníku se stala opravená věž zámku. Vyhlídku z ní si ale například v sobotu, kdy bývá na slavnostech nejvíce návštěvníků, mohli užít jen do pěti hodin, což ty, kteří se nahoru nedostali, mrzelo.

Neděle patřila tradičně folkloru. Krojovaný průvod prošel městem, v čele s účastníky dětského folklorního festivalu. Pod zámkem zahrála dechová hudba Lanžhotčanka, mezitím probíhaly programy folklorních skupin. Děti tančily na zámeckém náměstí a měly „narváno“.

 

Foto: L.Pavlovová, J.Švach, J.Holobrádek, M.Blažek

O nás Lidka Pavlovová

Lidka Pavlovová
tel.: 606 181 839 e-mail: pavlovova@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Otevírání Lichtenštejnských stezek 2024

BŘECLAV V sobotu 27. dubna se opět otevřou Lichtenštejnské stezky, tentokráte se sejdeme na prostranství …