Za dlouholetou činnost a zejména za organizaci festivalu Kampanila udělila Unie českých pěveckých sborů Uměleckému sdružení Virtuosi di Mikulov prestižní Cenu za přínos českému sborovému hnutí v roce 2012.

Letošní Kampanila nabídne evergreeny

MIKULOV  – Již po šestnácté se Mikulovem začátkem září rozezní sborový zpěv. Město bude hostit mezinárodní festival pěveckých sborů Kampanila.

Od 5. do 7. září se na koncertech v Dietrichsteinské hrobce, na nádvoří mikulovského zámku a v chrámu svatého Jana Křtitele představí přední pěvecká tělesa z České republiky i ze zahraničí.
Letos ovšem se zajímavými novinkami. „Sobotní koncert se bude konat na zámeckém nádvoří. Důvodem je repertoár, který nelze v případě deště realizovat v tradičním prostředí chrámu sv. Jana Křtitele. Druhou novinkou je právě zcela neobvyklý program. Bude jím totiž celovečerní koncert amerických a českých swingových melodií s doprovodem sedmnáctičlenného big bandu,“ řekl Svatopluk Vrbka, jeden ze zakladatelů pořadatelského sboru Virtuosi di Mikulov.

Spojení stočlenného sboru a big bandu je zcela novátorský projekt, za nímž stojí dramaturg festivalu Martin Franze. „Mým hlavním cílem byl pohodový koncert, kde zazní skladby, ve kterých se tradičně velký pěvecký sbor nevyskytuje. Ke spolupráci jsem si vybral Petra Janovského, se kterým jsem již mnohokrát spolupracoval a jehož aranže jsme s různými sbory úspěšně uváděli na koncertech. Společně s ním a se sbory jsme potom dramaturgii koncertu dotvořili do dnešní podoby,“ řekl sbormistr Virtuosi di Mikulov Martin Franze.
Sobotní koncert na nádvoří mikulovského zámku začne v 19 hodin. V případě nepříznivého počasí se přesune do hlavního zámeckého sálu. Zazpívají sbory Virtuosi di Mikulov, The Swingin‘ 17, smíšený sbor Kantiléna z Brna a komorní smíšený sbor Kantila z Křtin.

Zahajovací páteční koncert zazní v Dietrichsteinské hrobce v podání komorního smíšeného sboru Kantila od 19 hodin. A závěrečné nedělní Te Deum zazpívají dětské pěvecké sbory Primavera a Čerešničky z Brna. Koncert začne v 15 hodin v chrámu svatého Jana Křtitele.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Koncertní cyklus Henckeovy barokní varhany

VALTICE / Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, nám. Svobody 22. 6. 2024 / 17:00 1. …