Lednická kolonáda byla slavnostně otevřena

Lednice – V Lednici byla v sobotu slavnostně otevřena nová lázeňská kolonáda. Symbolickou pásku v amfiteátru kolonády  přestřihl krajský hejtman Michal Hašek spolu s předsedou Poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem a starostou Liborem Kabátem.

Kolonáda s amfiteátrem propojí lázeňskou zónu s centrem obce i se zámeckým parkem a rybníkem Apollo. „Věřím, že se díky ní podaří zvýšit počet turistů i mimo letní měsíce. Jde o další etapu budování lázeňského místa po uznání statutu přírodních lázní. Díky kolonádě vzniklo klidové zázemí, které poslouží i obyvatelům Lednice. Celkové výdaje na projekt činí 98 milionů korun, z toho z evropských fondů 86 milionů, částkou 8,2 milionu přispěl na akci Jihomoravský kraj,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Již od 16 hodin v novém amfiteátru na kolonádě běžel kulturní program, ve kterém se vystřídaly skupiny Waldemar Matuška revival, Hodonínské mažoretky, Prvorepubliková móda Lednice a Swing-Dixie Vojenské hudby Olomouc. V 18.40 hodin se na jevišti amfiteátru sešli čestní hosté, aby zahájili slavnostní otevření kolonády. Po krátkých projevech se čestní hosté i návštěvníci přesunuli na kolonádu, kde se uskutečnilo slavnostní přestřihnutí pásky a ohňostroj. Večer uzavřel promenádním koncertem Melody Gentlemen Lednice.

 

kolonáda

 

Zleva starosta Lednice Libor Kabát, ředitel Úrazové nemocnice Brno Karel Doležal, ředitel firmy SKANSKA Jaroslav Stihunek, architektka kolonády Regina Kubrická, hejtman Michal Hašek a předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček v amfiteríátru na nové lázeňské kolonádě.Foto: Jaroslav Švach
Zleva starosta Lednice Libor Kabát, ředitel Úrazové nemocnice Brno Karel Doležal, ředitel firmy SKANSKA Jaroslav Stihunek, architektka kolonády Regina Kubrická, hejtman Michal Hašek a předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček v amfiteríátru na nové lázeňské kolonádě. Foto: Jaroslav Švach

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …