Kytarový festival Mikulov 2018

MIKULOV / zámek
Festival se bude konat od 8. do 14. července 2018. Večerní koncerty ve 20:20 budou letos převážně mikulovskými a českými debuty. Vůbec poprvé v ČR vystoupí jak německé Duo Artis (Julia a Christian Zielinski), tak brazilský fenomenální kytarista Yamandu Costa, dále původem kubánský kytarista Joaquín Clerch a You Wu z Číny. Mikulovský debut zažije české kytarové duo Siempre Nuevo (Patrick Vacík a Matěj Freml), které bude koncertovat se slavným Epoque Quartet. Jejich koncert bude složen výhradně z české hudby napsané přímo pro toto obsazení „4+2“ autory jako Štěpán Rak, Tomáš Ille, Martin Brunner, Jiří Lukeš, Jan Kučera a nová skladba Petra Wajsara, která je věnována kytarovému festivalu.
Další večerní koncerty budou patřit polskému kytaristovi Lukaszi Kuropaczewskému a nebude chybět ani loutna a barokní kytara v podání norského umělce Rolfa Lislevanda.
Odpolední koncerty v 17:17 jsou letos věnovány výhradně účastníkům festivalu a kytarovému orchestru. Všechny koncerty se konají v prostorách zámku Mikulov.
Součástí festivalu jsou letos i loutnové kurzy Rolfa Lislevanda, kurzy pro žáky ZUŠ (pod vedením Patricka Vacíka a Jense Wagnera), dále akreditované kurzy pro pedagogy (Rostislav Coufal, Jens Wagner) a tradiční mistrovské třídy, které povedou Joaquín Clerch, Julia a Christian Zielinski, Rolf Lislevand, Massimo Felici, Patrick Vacík, Lukasz Kuropaczewski, Thomas Offermann, Jens Wagner, Petr Saidl, Matěj Freml a Martin Schwarz. Kytarový orchestr povede Martin Schwarz.
Informace o festivalu na:
www.gfmikulov.com

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

DEN DĚTÍ NEJEN S LETADLY

VELKÉ PAVLOVICE / Letiště Velké Pavlovice Sobota 25. května 2024, zahájení v 9.00 hodin (akce …