Kupkova přeborníkem okresu v sálové kopané

BŘECLAV – V Břeclavi se v únoru konalo okresní finále základních škol v sálové kopané.

Koncem roku proběhla v Břeclavi, Mikulově a Velkých Pavlovicích okrsková kola, jež pořádala Asociace školních sportovních klubů. Nejlepší školy se kvalifikovaly do okresního finále, které ve čtvrtek 12. února ve sportovní hale Lokomotivy pořadatelsky zorganizovaly školy z Moravského Žižkova a domácí ZŠ Kupkova. Šestici účastníků tvořily dále školy z Mikulova-Hraničářů, Hustopečí-Komenského, Velkých Pavlovic a Břeclavi-Slovácké. Všechny týmy se utkaly systémem každý s každým.

Turnaj otevřelo utkání tradičních rivalů z břeclavských škol z ulic Slovácká a Kupkova. Jak ukázal další vývoj turnaje, bylo to předčasné finále. Kupkova postupně brankami Gabča, Abazaje a Veselého třikrát vedla, ale žáci z fotbalových tříd MSK Břeclav, navštěvující ZŠ Slovácká v dramatickém utkání třikrát vyrovnali. Utkání bylo nastaveno o půl minuty a dvě vteřiny před vypršením prodloužení přišlo zmíněné vyrovnání.

Dobrý vstup do turnaje chlapce z Kupkovy povzbudil a v dalším utkání porazili výborný celek z Hustopečí poměrem 6:2, když střelci z prvního utkání dali tentokrát každý po dvou brankách. Výborně zachytal v utkání brankář D. Hladík a jak se později ukázalo, byly to poslední branky, které v turnaji obdržel.

Stejná trojice střelců se prosadila v každém zápase a tak přišlo další vítězství nad Mikulovem poměrem 4:0, když D. Gabčo dal dvě branky a po jedné Veselý a Abazaj.  Po jednom zásahu si stejní střelci připsali v dalším utkání s Moravským Žižkovem, čímž Kupkova zvítězila 3:0. K závěrečnému zápasu se soupeřem z Velkých Pavlovic přistoupili Kupkováci velmi zodpovědně. Zápas se stal zároveň galapředstavením pro nejlepšího hráče turnaje D. Gabča, který sám vsítil šest branek, další tři připravil pro své spoluhráče Abazaje, Myslíka a Střílka. Střílek pak přidal ještě závěrečný gól, jenž zpečetil rekordní vítězství v poměru 10:0.

Ani závěrečné vítězství Slovácké nad Moravským Žižkovem v poměru 7:0 neohrozilo překvapivé, ale zasloužené prvenství Kupkovy v turnaji. Na celkovém skóre 26:5 se polovinou vstřelených branek podílel D. Gabčo, nejmenší počet obdržených gólů si v turnaji připsal brankář D. Hladík a na vítězství se dále podíleli hráči: J. Abazaj, E. Veselý, T. Myslík, I. Střílek, Š. Michlovský, T. Nálezný a D. Riška.

Druhé místo v turnaji obsadila Slovácká, třetí skončil Mikulov, čtvrté Hustopeče, pátý Moravský Žižkov a šesté Velké Pavlovice. Kupkova si vítězstvím zajistila postup do krajského finále.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …