Pondělí , 15 Červenec 2024
Posila MSK Břeclav Aneta Kučerová je novou mistryní ČR ve čtyřhře. Foto: archiv

Kučerová je mistryní ČR ve čtyřhře

BŘECLAV – V extraligovém utkání stolních tenistek MSK ČP Břeclav Gumotex s Frýdlantem se poprvé v dresu MSK objevila Aneta Kučerová, dvaadvacetiletá hráčka, kterou v Břeclavi známe z jejích startů v roli jedničky Spartaku Hluk.

Jedním bodem se přičinila o výhru MSK 6:1 a naznačila, že může být platnou posilou pro závěr základní části extraligy i pro následující vyřazovací boje o titul mistra ČR 2014.

Aneta Kučerová je rodačkou z Uherského Hradiště. Se stolním tenisem začala v pěti letech, následovala tak příklad svého otce. Jejím prvním trenérem byl v Kunovicích pan Smetana. Zhruba od sedmi let až dosud byla hráčkou Hluku, kde její sportovní výkonnost formovala trenérka Andrea Botková. Z kategorií mládeže má z mistrovství ČR úctyhodný počet 21 medailí, byla mistryní ČR v kategoriích mladších žákyň, starších žákyň, dorostenek i juniorek do 21 let. Na úrovni mistrovství ČR dospělých vybojovala tři medaile ze čtyřher – zlatou a stříbrnou ze smíšené čtyřhry, bronzovou ze čtyřhry žen. Na MČR 2014 v Plzni přidala k této kolekci zlato za čtyřhru žen, v níž jí byla partnerkou Kateřina Pěnkavová (Hodonín).

Aneta je útočnou hráčkou, spoléhá se zejména na bekhendové údery a na účinné podání, zlepšit by se chtěla na forhendu. Jejím hráčským vzorem je Renáta Štrbíková, někdejší hráčka MSK a dlouholetá špičková reprezentantka ČR. Čtyři roky byla posila MSK v širším reprezentačním kádru žen ČR, po jeho zúžení na pět hráček zůstává mezi sledovanými stolními tenistkami, se kterými se stále počítá. Dostala se i na mezinárodní stoly. Šestkrát reprezentovala na mistrovství Evropy juniorů, dvakrát na mistrovství světa juniorů a jednou hrála ve finále Pro Tour juniorů.

Po maturitě na gymnáziu studuje Aneta vyšší odbornou školu, chce se stát nutriční terapeutkou. S čím do Břeclavi přišla a jaké jsou její sportovní a osobní cíle? „Chci bojovat o mistrovský titul s družstvem žen MSK a dostat se do užší reprezentace žen ČR. V civilním životě chci dostudovat současnou školu a pokusit se dostat na vysokou školu,“ reaguje mladá žena, která většinu času tráví v tréninkovém centru Baníku Havířov. Jako své koníčky uvádí lyžování, ráda si zajde do kina, baví ji i nakupování. Nepohrdne šálkem kávy a zabývá se skladbou stravy, což úzce souvisí s jejím studiem. Trvalé bydliště má ve Vlčnově, kde žijí její rodiče, s nimiž je ve stálém kontaktu.

O nás Jaroslav Hýbner

Profilový obrázek

Mohlo by se vám líbít

Lvům to jde i na kolečkách! Přípravka vybojovala stříbro

I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se …