foto: Lidka Pavlovová

Krytý bazén v Břeclavi otevřou asi až v prosinci

BŘECLAV – Rezavé a děravé trubky, prosakující voda a nefunkční vzduchotechnika. To jsou hlavní problémy krytého bazénu v Břeclavi. Plavci se jeho znovuotevření dočkají nejspíš v prosinci.

„Ocitli jsme se v situaci, která je nemilá, jako město jsme ale nic nepodcenili. Hned na začátku roku, poté, co jsme převzali krytý bazén a koupaliště, jsme začali připravovat rekonstrukci,“ uvedl břeclavský místostarosta Richard Zemánek.

Na začátku letošního roku převzala příspěvková organizace TEREZA do své správy nejen letní městské koupaliště, ale i krytý bazén. „Ihned na začátku roku provedli úředníci spolu s dalšími odborníky několik prohlídek krytého bazénu. Zjistil, že jsou nutné rozsáhlé stavební úpravy, proto se přistoupilo k vypracování projektové dokumentace a následně k výběru dodavatele,“ popsala mluvčí úřadu Eliška Windová.

V průběhu oprav se ovšem vyskytly problémy se vzduchotechnikou, se kterými nikdo nepočítal. „Nebylo možné je zahrnout ani do víceprací a museli jsme znovu vypsat výběrové řízení,“ sdělil Zemánek.

První etapa prací byla vyčíslena na 8,5 milionu korun. „Za tuto cenu dojde ke komplexní výměně vzduchotechnického zařízení včetně rekuperace, měření a regulace tak, aby budoucí provoz vykazoval kromě funkčnosti také maximální finanční úspory,“ vysvětlila Windová a doplnila: „Protože se jedná o velký finanční obnos, rozhodlo vedení města o tom, že v první fázi půjde investice do podzemního podlaží tak, aby se zajistil provoz bazénu v souladu s platnými hygienickými předpisy. V současné době je vypsáno výběrové řízení na dodavatele opravy vzduchotechniky. Vedení města bude apelovat na co nejrychlejší opravu, nicméně je nutné dodržovat zákonné termíny.“

„Rekonstrukce bazénu přišla ne za pět minut dvanáct, ale přesně ve dvanáct. Když jsme bazén přebírali, byla vzduchotechnika spadlá na zemi. Pokud by se s opravami dále vyčkávalo, následky by byly fatální a cena za opravy mnohem vyšší,“ upozornil  investiční technik městského úřadu Milan Stávek. Opravy, včetně výměny vzduchotechniky by podle něj měly skončit na konci listopadu.

Nejen plavci, ale i základní a mateřské školy nyní budou muset řešit, kde budou na podzim plavat. „My jsme samozřejmě školám tuto informaci předali včas, aby si mohly upravit učební plány. Zda budou jezdit jinam, je na jejich rozhodnutí. Město ale nemůže přispět například na dopravu, peníze musíme investovat do oprav našeho bazénu,“ vyjádřil se k situaci místostarosta Luboš Krátký.

Foto: Lidka Pavlovová

O nás Lidka Pavlovová

Lidka Pavlovová
tel.: 606 181 839 e-mail: pavlovova@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

RAKVICE: Tradiční výstava vín

RAKVICE / sokolovna 25. 3. 2023 – 13:00 Vinaři z Rakvic pořádají tradiční výstavu vín. …