Il.foto:totaloutdoor.cz

Krůtil si zkusil lezení na ledu

BŘECLAV (pk) – O minulém víkendu se konalo mistrovství Slovenska  v lezení na ledu, kterého se zúčastnil i Pavel Krůtil z Břeclavi.

Jak se v tomto počasí asi dá vytvořit ledová stěna popřípadě mix se skálou? Na stěnu se namontují desky a pod chyty podložky a závodníci si vezmou cepíny a speciální lezačky s mačkami a jde to. Do dřevěných desek se při dobrém kopnutí zafixuje noha a cepíny se zachytávají tak jako v mixové cestě na skále.

Pavel Krůtil měl závody jako zpestření tréninku. V porovnání se závodníky, kteří přelezli několik těžkých výstupů jak ve Vysokých Tatrách, tak i v Alpách, to bylo zajímavé srovnání. První dvě cesty byly postaveny na venkovní stěně, a tak počasí odpovídalo trochu tomu horskému a ve dvou stupních Celsia a mlze s drobným mrholením se Krůtilovi podařilo dvakrát dosáhnout posledního chytu, mezi lezci označovaného jako top. Cesty umístěné v hale byly už těžké a zamíchaly pořadím. Pavel si jako první vybral nejtěžší cestu, která začínala deskou zavěšenou nad zemí a tak ji závodníci museli překonat v závěsu, tzv.  „paragánu“. Sice to vypadá, že závodník je zamotaný nohama i rukama, ale je to výrazná pomůcka pro překonání obtížných míst. Po bravurním překonání sedmi „paragánů“ mu při přechodu na kolmou stěnu vypadl cepín. Přesto mohl nastoupit ještě jednou, ale čas na zdolání cesty mu běžel dál a vypršel při přelezu těžkého převisu a zastavil jeho pokus. Poslední cesta už nebyla tak náročná, ale i tu se mu podařilo ulomit jeden chyt, a tak ukončil cestu těsně pod topem. I když se Pavlovi tentokrát postoupit mezi muži do finále nezdařilo, tak příští rok se o to pokusí znovu.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …