Křesťan vrátil posluchače do minulosti. Zazněly i novinky

Hustopeče – Robert Křesťan, Luboš Malina, Luboš Novotný a další členové kapely Druhá tráva koncertovali v Hustopečích. Koncert bluegrassové legendy si včera (3.3.) nenechalo ujít téměř sto šedesát posluchačů. Příští rok se mohou těšit na nové CD.

Na koncertě zazněly písničky z nejnovější desky s názvem Pojďme se napít, ale i staré známé hity. Posluchači se tak díky nezaměnitelnému hlasu Roberta Křesťana mohli vrátit klidně o několik desítek let zpět.

„Největší ohlas už má dlouhou dobu rozhodně Telegraph Road, ale hráli jsme i spoustu starších písní i novější kousky,“ uvedl po koncertě zpěvák a hlavní tvář kapely Robert Křesťan.

Druhá tráva funguje už od roku 1991, založil ji Robert Křesťan společně s banjistou Lubošem Malinou, když odešli od Poutníků. Už od začátku sbírala skupina četná ocenění. Například hned za první bezejmennou desku získala cenu hudební akademie. Křesťan však začal hrát s kapelou už ve svých třinácti letech, v roce 1971. I po více než čtyřiceti letech na pódiích má však podle svých slov pořád trému. V Hustopečích z něj ale brzy opadla.

„Doufám, že na nás bylo vidět, že se nám hrálo dobře. Obecenstvo poslouchalo, lidé se soustředili se na muziku a to vždycky inspiruje,“ pochvaloval si Křesťan.

Posluchači se také mohou těšit na novou autorskou desku, vyjít by měla za rok. „Teď dokončuji překlad jedné knížky. A až ji dokončím, tak začneme pomaloučku pracovat na nové autorské desce. Pokud vše půjde podle plánu, což není zdaleka zaručeno, měli bychom začít natáčet někdy po příštím novém roce. Hotovo bude snad na jaře příštího roku,“ svěřil své plány zpěvák.

(Text a foto: Jana Rozková)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Živá hudba U Zajíce – Chameleon Groove

MIKULOV / Zahrádka U Zajíce, Náměstí 3 13. 04. 2024 / 19 hodin Funk rockový …